Skocz do zawartości

TYLNA KLAPA Opel Sintra - nie da się otworzyć


Gość Mariusz67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziękuję Zły Wilku.

 

Znalazłem w najblizszej dla mnie okolicy (śląskie) w hurtowni po 35 zeta, jutro sie po nie wybiorę i gdyby coś było nie tak to skorzystam z Twojej podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość tomek22888

Spróbuj może dostać się od góry odchylając tą tapicerkę.

witam mam problem z centralnym.na kluczyk otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy a pozostalych nie moge otworzyc nawet od srodka piloty nie reaguja .gdzie szukac odpowiedzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość FatherTom
a pozostalych nie moge otworzyc nawet od srodka

Rozkręć tapicerkę prawych drzwi http://forum.opel24.com/topic/28934-przednie-drzwi-sintra-demontaz-tapicerki-szyby-klamki/ może druty pospadały z klamek.

 

 

piloty nie reaguja .gdzie szukac odpowiedzi?

Spróbuj tego

http://forum.opel24.com/topic/16240-pilot-centralnego-zamka/?do=findComment&comment=126109

no chyba, że masz nieoryginalnego pilota tak jak ja.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Mariusz67

Witam!

Nie zgłaszałem się długo, pomimo, że sam otworzyłem temat tylnej klapy.

Sintra stała dłuższy czas-padł akumulator, nie miałem kaski na nowy, dopiero niedawno po przypływie gotówki zdecydowałem się dać Sinterkę do mechanika-wymieniony rozrząd, nowy akumulator (zwykły, przerobione klemy), nowe przednie piasty, przednie tarcze, klocki hamulcowe, prawe mocowanie górne amortyzatora (stukało nieprzyjemnie na dziurach-teraz przestało), łącznik stabilizatora...uff! Było tego trochę. Przy okazji mechanik sprawił, że tylna klapa się otwiera! Zamek tylnej klapy był totalnie zapieczony, przez kilka godzin moczył go w różnych produktach ropopochodnych, teraz działa, jak nowy!

Wymieniony jest też przełącznik kierunkowskazów/świateł długich (poruszałem ten temat gdzie indziej-było to denerwujące samoczynne włączanie się długich świateł)- rzeczywiście w Sintrze jest to bardzo fajnie rozwiązane-jak doradził mi Kacper- wymiana tego przełącznika jest w miarę prosta, trochę kłopotliwe jest przykręcenie z powrotem obudowy kolumny kierownicy...).

Ponadto udało mi się wreszcie kupić używaną rurę wlewu paliwa (moja była przerdzewiała i ciekła przy tankowaniu)-miałem okazję kupić z diesla, miałem stracha, że nie będzie pasować do benzyny, ale na szczęście pasuje.

Szyba w drzwiach kierowcy nie działała (zadziałała raz na jakiś czas)- trzeba było wyczyścić prowadnice i teraz działa normalnie.

Co do braku nadmuchu w kabinie- szukałem przyczyny, studiowałem trasy przebiegu przewodów podciśnieniowych, w końcu któregoś dnia przełączyłem pokrętło "rodzaju nawiewu" i okazało się, że nawiew działa! Czyli w tym wypadku prawdopodobnie zadziałał moduł samonaprawy znajdujący się w Sintrze...

Pozdrawiam wszystkich Sintrowiczów!

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz67

:-) no to gratulujemy prac naprawczych :-)

 

Zapraszamy do pogaduch ;)

Witam Cię, Olu!

Jaki ładny masz obrazek zamieszczony!

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności