Skocz do zawartości

egr 1.3 cdti


Gość wojtas949

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez przesady, zestaw uszczelek niecałe 100 zł , używki pompy od 150 , regenerowane od 400 , ja za sam zawór scv płaciłem z zniżkami 500 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danielcorsac napisał:

I jak ja mam przykręcić do corsy c ? Drutem ?? Trytytka ? Czy silikon wystarczy 

Może na początek zamiast rzucać się do innych to pokażesz mi w którym miejscu napisałeś że to corsa c? Dlaczego piszesz o pompie w temacie z EGR ? 

 

Na marginesie , pompy do corsy c są jeszcze tańsze .

Moja "cierpliwość" w kierunku do Twoich wypowiedzi jest na wyczerpaniu . 

Czytaj przy zakładaniu tematu co i gdzie masz wpisać ,  jutro post zostanie edytowany i wpisy nic nie wnoszące do tematu zostaną usunięte 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale gość, nie dość że mu się radzi to jeszcze focha strzela.

 

@Danielcorsac

Odczytaj z tabliczki na pompie jaką masz dokładnie pompe wysokiego ciśnienia (może być od dołu ta tabliczka) - zresztą i tak musisz zdemontować ją do regeneracji.

 

Ja do swojej r55 płaciłem za podróbę naprawczego zestawu 40 zł nie dawno bo właśnie po testach wyszło że pompa CR nie generowała ciśnienia choć nie było widać wycieku. Trzeba mieć tylko troche dobrych kluczy bo niektóre śruby dobrze trzymają a w dodatku to torxy to się lubią obrabiać.

 

Oczywiście może być to pompa w baku no chyba że już ją mierzyłeś jakie ciśnienie generuje - choć jak ci cieknie ta pompa jak wyżej to nią się zajmij najpierw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dodac to czujniki podmienione z innej corsy te znajdujące się na szynie Dalej sprawa wygląda tak samo odcina moc wyrzuca.bledy 

Co do pompy to o dziwo na mojej są numery ale z tych numerów wychodzi że to pompa 1.5 crdi nie wiem czemu ale to najmniejszy problem bo chodził dawniej normalnie 

Dziś usłyszałem jak cyka coś ... Nie wiem co napewno nie zawory słychać jak by jakąś cewke? 

Po około 20 sekundowym kręceniu odpalił od strzała wycieku z pompy nie widać poza znaczeniem się delikatnym ropy czy zestaw naprawczy będzie pasować do tej pompy ? Np z pompy z corsy czy szukać który czujnik leci w bambuko 

I jeśli można zapytać czujnik położenia wału gdzie znajduje się w z13dt o ile występuje on może zaklucac sygnał ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Danielcorsac napisał:

wyrzuca.bledy

Masz błąd od ciśnienia i od niesprawności układu już o tym pisałem, masz nieszczelna pompę , jej 100% szczelność jest podstawą zanim zacznie się coś dalej robić .

 

39 minut temu, Danielcorsac napisał:

cyka coś

Może wtryskiwacze cykają 

 

40 minut temu, Danielcorsac napisał:

Po około 20 sekundowym kręceniu odpalił od strzała

Jak wreszcie nabije ciśnienia to zapali 

 

40 minut temu, Danielcorsac napisał:

wycieku z pompy nie wida

To masz ten wyciek czy nie masz 

 

41 minut temu, Danielcorsac napisał:

zestaw naprawczy będzie pasować do tej pompy

Zestaw kupujesz dedykowany do pompy , w aukcjach masz opisane jaki to zestaw i do których modeli.

 

42 minuty temu, Danielcorsac napisał:

jeśli można zapytać czujnik położenia wału gdzie znajduje się w z13dt o ile występuje on może zaklucac sygnał ?

Wyskakuje Ci błąd z kolreacji czujnika wału ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak pompa ciekła ale nie wiem czemu przestała poprsotu umyłem ja i nie ma nicze się leje pojeżdżę trochę co do cykania to raczej nie wtryski odpinalem jeden po drugim cykanie słychać dalej 

 

Pokazał się błąd P01EB.   Pompa już nie cieknie a może być tak że pompa w zbiorniku paliwa pada i daje za niskie ciśnienie na pompę i pompa przez to przestała cieknac bo nie ma w niej paliwa ? 

Co do wcześniejszych objawów to auto delikatnie szarpało były ubytki mocy nawet jak pompa nie ciekła i była już uszczelniana ale to 2.lata.temu ... Czy może sekcje tj tłoczki się już wyrobiły wytarły i ciśnienia nie daje ? 

 

 

Edytowane przez Danielcorsac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności