Skocz do zawartości

obroty cały czas jak na ssaniu


Gość diablowlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diablowlodar

Witam.

Mam pewien problem, który ustąpił pod koniec wiosny kiedy zrobiło się cieplej. Teraz kiedy temperatury są już trochę niższe wrócił. Otóż silnik po uruchomieniu pracuje na ssaniu, ma wyższe obroty, mógłbym przejechać 50 km, jednak obroty nadal są podwyższone (silnik jakby cały czas pracował na ssaniu). Pomaga jedynie wyłączenie i ponowne odpalenie silnika. Wtedy obroty są już w normie (ok. 900). Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu przyczyny tego problemu, gdyż jest on dla mnie bardzo uciążliwy (zwłaszcza w zimie) Kod silnika to C14NZ. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Edytowane przez diablowlodar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

A próbowałeś go kiedyś podłączyć pod komputer? Jakieś parametry pracy można by spróbować pooglądać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diablowlodar

A próbowałeś go kiedyś podłączyć pod komputer? Jakieś parametry pracy można by spróbować pooglądać....

Jeszcze nie podpinałem go pod komputer. Czy uszkodzony czujnik temperatury silnika może dawać takie objawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C14NZ nie ma ssania! To jest silnik na jednopunktowym wtrysku a nie na gaźniku.

Najczęściej pomaga demontaż przepustnicy i jej dokładne wymycie, razem z silniczkiem krokowym. Jak krokowiec jest na wykończeniu to pozostanie wymiana - u mnie czyściłem i czyściłem i guzik dało - trzeba było wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diablowlodar

Silnik krokowy był wymieniany. Nie dało to niestety żadnych efektów. Tak jak napisałem wcześniej, problem nie występuje kiedy jest ciepło. Teraz kiedy temperatury są już trochę niższe po przejechaniu jakiegokolwiek dystansu, pomaga jedynie wyłączenie i ponowne odpalenie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Zalecam wizytę u mechanika. Inaczej będziemy sobie zgadywać :) Jak chcesz-zapraszam do nas, choć jak zwykle nie wiem skąd jesteś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

C14NZ nie ma ssania! To jest silnik na jednopunktowym wtrysku a nie na gaźniku.

OK jak zwał tak zwał... chodzi przecież o podwyższone obroty gdy zimny silnik

 

 

Silnik krokowy był wymieniany. Nie dało to niestety żadnych efektów.

na jaki był wymieniany? nowy, oryginalny?

dla pewności możesz poprawić kontakt elektryczny w czujnikach temp zewnętrznej i silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diablowlodar

OK jak zwał tak zwał... chodzi przecież o podwyższone obroty gdy zimny silnik

 

 

na jaki był wymieniany? nowy, oryginalny?

dla pewności możesz poprawić kontakt elektryczny w czujnikach temp zewnętrznej i silnika...

Był wymieniany na nowy, ale nie oryginalny. Silnik pracuje na nim dokładnie tak samo jak na tym, który był wymieniony. Gdzie w silniku C14NZ znajdują sie te czujniki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności