Skocz do zawartości

Uszkodzony sterownik silnika x18xe1


Gość Karolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolewicz

Jako,że mój poprzedni temat zniknął wraz z awarią forum, pozwalam sobie założyć ten sam jeszcze raz, w wypadku gdyby ktoś chciał jeszcze się wypowiedzieć.

Jak już mówiłem, po 4 latach użytkowania i 100 tysiącach przejechanych kilometrów uszkodzeniu uległ sterownik silnika w mojej asterce. Komputer zwyczajnie zgłupiał i unieruchamiał samochód już po kilku chwilach jazdy, wysiadała trakcja etc.
Oddałem go do regeneracji, niestety po 3 miesiącach problemy zaczęły się ponownie, tym razem już w "lepszym" wydaniu - auto już na krótko przed pierwszą (jeszcze przed regeneracją) awarią zaczęło szarpać przy gwałtownym dodawaniu gazu, regeneracja na to już nie pomogła ale teraz to już po prostu masakra. W dodatku samochód po podłączeniu pod komputer pokazał koło 40 błędów - oczywiście immobilizer szaleje,komputer twierdzi,że auto jedzie na postoju, i pełno innych "nieznanych" błędów.
Sterownik już oddałem na naprawę pogregeneracyjną, jednak zastanawiam się na ile może to realnie pomóc. Bo w tym momencie nawet po regeneracji będę bał się wyjechać gdzieś dalej.
Czy ktoś z was miał już doczynienia z regeneracją swojego komputera i na ile to średnio pomagało?
Kupno nowego komputera niestety nie wchodzi w grę, bo w ASO wołają za niego 6 tysięcy złotych.
Zastanawiam się też nad kupnem używanego, jednak nie jestem pewien jak duża jest szansa,że trafię na taki który znów mi się popsuje po 3 miesiącach.
I nie wiem czy warto dalej inwestować w to auto, ponieważ niedługo będe musiał wymienić sprzęgło i rozrząd a nie wiem czy jest sens to robić w samochodzie który niedługo może przestać wcale jeździć.
I ostatnie pytanie - czy takie ostre szarpnięcie przy gwałtownym dodaniu gazu niesie za sobą duże zagrożenie dla silnika?

ps: dziękuje osobom które wypowiedziały się w poprzednim temacie

Edytowane przez Karolewicz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja regenerowałem sterownik i powiem krótko szkoda kasy.Najlepiej kupic uzywke z gwarancja ale musi byc komplet sterownik czytnik transponder i samemu przekladasz i gotowe.Ja kupilem uzywke i byłem zadowolony jezdziłem rok czasu i auto sprzedałem ale wiem ze sterownik nadal działa.

ASO sobie daruj bo ceny kosmiczne i zeby przynajmiej przekladało na jakosc usług.

Najlepiej kupic identyczny po numerach(wpisac w wyszukiwarke nr ecu i szukac kompletu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolewicz

Ja regenerowałem sterownik i powiem krótko szkoda kasy.Najlepiej kupic uzywke z gwarancja ale musi byc komplet sterownik czytnik transponder i samemu przekladasz i gotowe.Ja kupilem uzywke i byłem zadowolony jezdziłem rok czasu i auto sprzedałem ale wiem ze sterownik nadal działa.

ASO sobie daruj bo ceny kosmiczne i zeby przynajmiej przekladało na jakosc usług.

Najlepiej kupic identyczny po numerach(wpisac w wyszukiwarke nr ecu i szukac kompletu)

A czy MUSI być identyczny po numerach? Ponieważ już sporo się naszukałem i szczerze mówiąc ciężko o w ogóle jakiś działający sterownik, a co dopiero jeszcze z identycznymi numerami :/

A tak przy okazji, moze jest mi ktoś wstanie polecić dobry sklep gdzie mógłbym znaleźć w/w część, bo szczerze mówiąc poza allegro ciężko coś wyszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

A czy MUSI być identyczny po numerach?

 

 

To tak jakbyś chciał, żeby powiedzmy pilot z Samsunga, sterowa Ci telewizorem Sony. Wygląda podobnie ale to jednak nie to samo :devil2:

 

Podaj jeszcze raz VIN, sprawdzę co mam sprawdzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolewicz

W0L0TGF69X5194610.

Hmm myślałem,że sterownik simens do x18xe1 to sterownik simens x18xe1...

SIEMENS 5WK9 1705,SIEMENS 5WK9161 - jesli np miałem pierwszą wersję a kupie drugą z pestką i immo to nie bedzie działać? Masakra jakaś :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolewicz

Jeszcze jedno pytanko panowie, bo kompletnie nie ogarniam tematu tych ECU a nie chce wyrzucić kasy w błoto.
Czy gdybym kupował cały zestaw (ecu+immo+pestka/klucz) to musi numer być IDENTYCZNY (np jak mam siemens 5wk91705) z tym starym czy wystarczy,że kupie zestaw np siemensa 5wk9161 komplet do x18xe1 i tez bedzie działać.
Bo do silnika 1.8 116km było kilka tych komputerów simensa z różnymi numerami i zastanawiam sie czy komputer musi być po prostu identyczny czy moze mieć inny numer, ale wtedy trzeba też zmienić coś innego, np immobilizer bo samo programowanie nie wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myslisz ze latwo miałem kupic tez sie oszukałem podaj numer sterownik moze ktos ma.Ja kupiłem za okazyjnie 600zł z security code ale ponad 2 lata temu, do mojego drogie bo okropnie awaryjne(Z16SE).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Co tu sprawdzać :rotfl: Cena ASO około 6 tysia chyba że dostaniesz 90% rabatu z ASO OPEL WAWROSZ to bierz.Tak jak mk5 radzi szukaj używki z immo lub wylogowany.

 

Przypominam, ze ja tez doradzałem używkę :)

 

Sterownik rzeczywiście kosztuje ok 6000 zł. Ja mogę, zgodnie z obowiązującymi "bonusami" zaoferować Ci go z 30% rabatem za 4200 zł. To i tak astronomiczna kwota jak do auta z tego roku.

 

Jednakże VIN był mi potrzebny, żeby ułatwić Ci poszukiwania. Będzie pasował również z Vectry B silnik X18XE1, no i oczywiście z Astry G i Zafiry A silniki: X18XE1, Z18XEL oraz X20XEV i X20XER. Nr katalogowy Twojego sterownika to: 6237712. Moze sie tez zdarzyć 9117394. Potrzebować będziesz kod IMMO do swojego samochodu i najlepiej VIN i IMMO dawcy. Sam VIN też wystarczy ale trzeba będzie ściągnąć IMMO dawcy a to kolejny koszt :(

 

Na wylogowany nie licz. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby z alledrogo przyszedł wylogowany, tak obiecują na aukcjach :niie:

 

Powodzenia kolego. A skąd Ty w ogóle jesteś, bo może gdzieś blisko i coś będzie można pomóc warsztatowo ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności