Skocz do zawartości

Uszkodzony sterownik silnika x18xe1


Gość Karolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskanie tego kodu to 150zł.Przydaje sie do dopisania klucza i innych rzeczy

mam komplet sterownik transponder +2 pastylki do kluczyków oddam za 600zł i oczywiscie gwarancja rozruchowa. sprzedaje z powodu uszkodzenia silnika(pękniety blok) tel.725-327-474

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Karolewicz

mam komplet sterownik transponder +2 pastylki do kluczyków oddam za 600zł i oczywiscie gwarancja rozruchowa. sprzedaje z powodu uszkodzenia silnika(pękniety blok) tel.725-327-474

Udało mi się znaleźć kogoś w okolicy siebie ze sterownikiem ale dzięki za propozycję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Karolewicz

Witam przepraszam,że dopiero odpisuje ale nie miałem czasu.

Sterownik wymieniony a auto jeździ o niebo lepiej. Dostałem sterownik z pchełką i immo więc wymiana była prosta :)
Auto jeździ o niebo lepiej ale do końca nie zlikwidowałem szarpnięć przy dociskaniu i odpuszczaniu gazu więc niedługo (po wypłacie :shy: ) czeka mnie wizyta u mechanika by dokończyć naprawy. Mam tylko nadzieję,że w końcu dojdę co może powodować tą usterkę.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Również walczyłem z tym problemem, oczywiście padła diagnoza uszkodzonego ECU i zastanawiałem się nad naprawą właśnie w ELECTRO-BIP. Dobrze jednak że poczytałem wcześniej o jakości świadczonych przez nich usług i szybko z nich zrezygnowałem. Że hobbistycznie naprawiam sprzęty audio to dlaczego nie spróbować naprawić sterownika, jak głównym problemem jest zanikanie połączenia wewnątrz sterwonika. Oczywiście sprawa lutowania wydawała się prosta gdyby styki były lutowalne, pierwsze luty początkowo trzymały, ale właśnie po 1-2 tygodniach puszczały, takze znów na stół ECU i kolejne próby z nowym środkiem do lutowania (dokładnie już nazwy nie pamiętam, mam gdzieś w kartonie po przeprowadzce) i oczywiście pełen sukces. Autkiem po naprawie przelatałem 5 miesięcy i zero problemu. Jeśli chodzi o problem kolegi Kaolewicza to sprawdziłbym najpierw czy izlolacja na czujniku połozenia wałka rozrządu jest cała, jeśli nie wskazuje na uszkodzenie czujnik to porzadziłbym przypatrzeć się przepustnicy, ewentualnie przeczyścić.

Jeśli chodzi o firmę ELECTRO-BIP to jest firma ciekawego cwaniactwa, ponieważ miałem z nimi doczynienia to opowiem Wam moją przygodę z nimi.

Została mi sprawna przepustnica po diagnozie w serwisie ASO, więc postanowiłem wystawić na aukcji. Zadzwonił do mnie facet z firmy Electro-bip i zapytał czy mogę podpisać im dokumenty że przepustnica jest w pełni sprawna, więc bez wahania zgodziłęm się bo miałem dokumenty z ASO że jest w 100% sprawna. OCzywiscie wysłałem przepustnicę kupujący potwierdził że ją otrzymał, nagle po dwóch dniach facet dzwoni że przepustnica jest uszkodzona i że co ja sprzedaję bo przepustnica się zacina??? Nie mogłem w to uwierzyć, więc poprosiłem o przesłanie przepustnicy. Po otrzymaniu pojechałem od razu do ASO żeby sprawdzili przepustnicę, bo kilka dni wcześniej dostałem dokument że jest sprzwna, a teraz po montażu uszkodzona. Panowie z ASO z pełnym entuzjazmem powiedzieli że ktoś celowo przesunął klapę żeby się zacinała żeby była podstawa do zwrotu, dostałem potwierdzenie, więc kontaktuję się z gościem z powyższej firmy zeby go o tym poinformować. Oczywiscie rozmowa nie była przyjemna, bo jak to on powiedział że to oni naprawiają samochody a ASO się nie zna. Do tej pory sprzwa nie rozstrzygnięta, bo Electro-bip wisi mi 100zł za sprawdzenie w ASO przepustnicy, oczywiście zero kontaktu, a jak zaproponowałem ze wysyłam sprawną przepustnicę po przestawieniu klapy to nagle kontak się urwał. Jeżeli firma kupuje przepustnicę żeby tylko podmienić i ewentualni wykluczyć uszkdozenie przepustnicy to niech to robią, ale niech nie uszkadzają celowo zeby była podstawa do zwrotu. Także ostrzegam przed naprawią w firmie ELECTRO-BIP, jeśli nie chcesz mieć większych problemów i pustego portfela. Takie komentarze są na większości forum na temat tej firmy.

Jeżeli ktoś potrzebuje żeby pomóc w doporowadzeniu auta do stanu użytkowania zapraszam do zadawania pytań na priva.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności