Skocz do zawartości

odpala z samostaru i po chwili gaśnie


Gość octawia.777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fachowców na tym forum. Spędziłem wiele godzin by znaleźć odpowiedź na moje pytanie, ale nic sensownego nie znalazłem...

 

Problem polega na ty, że chciałem dziś kupić Opla Sintra z 1997r z silnikiem benzenowym 2.2. Auto na początku nie chciało zapalić, wpadłem na pomysł, wtryśnięcia samostartu w układ dolotowy. Motor zaskoczył, odpalił wkręcał się na obroty. Zdążyłem wyjść z samochodu, założyć rurę dolotową i auto zgasło.... Ponowna próba uruchomienia nic... Kolejna próba zapalenia silnika za pomocą samostartu, auto zaskakuje, odpala wkręca się na obroty pochodzi chwile i znów gaśnie. Co może być przyczyną w/w usterki, myślałem o przekaźniku pompy paliwa, może sama pompa paliwa? filtr paliwa czy idę w dobrą stronę? Czy jest jeszcze jakiś słaby punkt w tym samochodzie o którym warto wiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

masz auto pod nosem to sprawdzasz podstawy

czy podaje paliwo (pewnie nie )

bo iskra raczej jest skoro odpalil

nie ma paliwa na listwie to jedziesz z pompa

jak ona nie pracuje to czy to bezpiecznik czy przekaznik

troche zabawy i szukania moze byc

dobrze tez podlaczyc pod kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest zrozumiałe, ale jak skończę psikać samostartem i auto załapie to chodzi, można nim nawet odjechać, ale po chwili zgaśnie czyli teoretycznie pompa i cały osprzęt działa? bo przez ten moment co autko normalnie chodzi musi być podawane paliwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć kolektor i odpal, możesz też rozpiać dalej, przed katem Jeśli nie zgaśnie katalizator do wycięcia.

Chociaż pompa też może dawać za małe ciśnienie.

Edytowane przez Hopsasa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samostartu raczej już nie używaj - są na forum tematy o rozerwanych dolotach :-)

Twoje podejrzenia odnośnie filtra i pompy mogą być słuszne.

Tak jak sugeruje Gawlak - podepnij najpierw pod kompa. (podobno metoda na zworkę też działa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości podpięcia pod komputer bo auto stoi. Sprawdzę najpierw układ paliwowy, jeszcze jedno pytanie, czy w tym modelu, jest coś takiego, że auto może się przeżuci w tryb awaryjny i dlatego gaśnie? i jeszcze jedno dostęp do pompy paliwa jest tylko po wyciągnięciu zbiornika paliwa czy od góry we wnętrz auta też jest gdzieś schowana zaślepka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności