Skocz do zawartości

Montaż silnika 2.2 benzyna Sintra - Manual


Gość Pituś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zanim się załamiesz to pamiętaj że co dwie głowy to nie jedna...a u nas są nawet trzy głowy a z twoją to i cztery :hehe:

chyba wziąłem sobie do serca opieprz ;-)

i chyba się 'łamie' bo jutro przed 'pierwszą trasą' jeszcze raz bym wszystko sprawdził

i za dnia łatwiej sprawdzić po drodze jeśli coś jest 'nie halo'

 

-może ktoś by rzucił innym okiem i uchem, czy rozrząd nie szumi zbytnio i czy na oko wszystko mam skręcone jak być powinno ;)

 

PS. Czu przy oście wycieraczek powinna być jakaś gumowa zaślepka??

Bo wydaj mi się, ze tamtędy leci woda z szyby do komory silnika a to chyba nie jest idealna opcja ;)

 

PS. poziom oleju w skrzyni manualnej sprawdza się korkiem kwadratowym na wys wyjście półosi? ;>

post-38304-0-24043000-1389989349_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czu przy oście wycieraczek powinna być jakaś gumowa zaślepka??

Bo wydaj mi się, ze tamtędy leci woda z szyby do komory silnika a to chyba nie jest idealna opcja ;)

 

Tak jest gumowa uszczelka i plastikowy parapet, --

Sorki - pod samą ośką nie ma nic ta uszczelka przychodzi na rant podszybia.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pituś jak będziesz miał wszystko poskładane daj znać, podjedziemy z Maćkiem, posłuchamy, oblukamy :)


Miernik masz w garażu? to oblukamy ABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

 

U mnie nic się nie leje do komory.

Poogladaj, może coś porownasz.

 

A stała dwa dni bardzo blisko. :boshe:

Mogłem ci ją nawet tam zostawić bo kierowcy i tak nie było dla niej. :hyhy:

 

tysy5a8a.jpgmuru9aga.jpg3y4yjeme.jpgeza4uqyd.jpgydatazeg.jpguhetazaj.jpgu5equhas.jpgarazate9.jpgzu4ugu4e.jpgy9ese2yq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba specjalną uszczelkę wargową na podszybie, która uszczelnia plastik na podszybiu i nie woda nie dociera tam, gdzie jest wycięcie w podszybiu na ośkę wycieraczek

 

-które nawiasem mówiąc mnie pokonały :/

Co należy poprawić jeśli wycieraczki chodzą tylko na najwyższym biegu??

czy to oznacza, ze układ mechanizmu przy silniczku jest zacięty??

 

i mam problem ze zrobieniem porządku z natłokiem wiązek elektrycznych obok paska osprzętu :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz możliwość porównania w innej Sinterce :brawo:

Z wycieraczkami zrób tak.

Zakup czteropak wiadomo jakiego browca i daj znać Harnasiowi że właśnie wstawiasz do lodówki. :-D i jak się skusi to szybka podmianka dla sprawdzenia.

Jak nie to wtedy trzeba zajrzeć do schematów i pomierzyć napięcia. Słyszałem że miernik posiadasz.

wycieraczki.jpg

Zaznaczyłem co nieco abyś miał łatwiej w znalezieniu właściwego. Do sprawdzenia masz jeszcze przewody oznaczone przy module jako B i C . Sprawdzasz czy pojawia się tam napięcie po przerzuceniu przełącznika wycieraczek . Jeśli tak to musisz zajrzeć do wnętrza elektroniki sterującej wycieraczkami.

Tam podobno lubi paść jedna dioda

 

 

el.wycieraczek.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności