Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze w woli uściślenia to już malowane były drzwi z każdej strony bo były bąble jak i progi bo pod ta listwa to cyrk się robi!! Jeszcze chciałem haka wypiąć zęby pomalować po 2 dniach psykania WD 40 i wstrzykiwaniu nafty pościło dało się kluczyk włożyć wreszcie , oczywiście złamałem kluczyk jeden tak było zapieczone. Da się pokrętłem pokręcić ale hak nie wyjdzie za ciula! Znajomy mechanik mówił żebym go zostawił bo jak wyciągnę to nie wiadomo czy włożę powrotem. Chciałem na Słowację pojechać ale pewnie nici z tego bo z hakiem nie można. Kiepska ta blacha w tym Oplu! Pracowałem kiedyś w lakierni proszkowej i to co blacha przychodziła to śmiech ocynk było tyle co tyle na blasze takie oszczędności nieraz bylo tak ze farba razem z ocynkiem złaziła!! Wiec mnie nie dziwią auta paroletnie które rdzewieją. Jak bylem u lakiernika to miał 3 letniego outlandera i wszystkie drzwi do pomalowania bo spuchly


Jeszcze jedno pytanie silnik trzeba tylko podwiesić żeby nie opadł na dol po zdemontowaniu ramy i poduszek? Czy auto możne stać na kolach czy na podnośniku zęby wahacze wykręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety niem mam garażu auto stoi na dworze często na trawie i pewnie stad te problemy,

Dokładnie tak,jestem blacharzem i często spotykam się z dużą korozją podwozia przy autach które garażują ''pod chmurką'',a szczególnie na trawniku(parowanie,rosa itd)jeśli to możliwe to nie należy parkować na trawie,już chyba lepszy jest mokry asfalt lub bruk itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrach G i zafirach A z silnikiem diesla był problem z rdzewiejącymi sankami a wynikało to z tego że dali za dużo wyciszeniam (gąbki) na pokrywie od dołu i tam zbierała się woda ale żedy w meriva i to bez osłony taki cyrk był?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wziąłem się za porządne mycie mojego autka i moim oczom ukazały się dwa purchle na progach w tylnych drzwiach.....

 

Meriva B lipiec 2012 .......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w woli uściślenia to już malowane były drzwi z każdej strony bo były bąble jak i progi bo pod ta listwa to cyrk się robi!! Jeszcze chciałem haka wypiąć zęby pomalować po 2 dniach psykania WD 40 i wstrzykiwaniu nafty pościło dało się kluczyk włożyć wreszcie , oczywiście złamałem kluczyk jeden tak było zapieczone. Da się pokrętłem pokręcić ale hak nie wyjdzie za ciula! Znajomy mechanik mówił żebym go zostawił bo jak wyciągnę to nie wiadomo czy włożę powrotem. Chciałem na Słowację pojechać ale pewnie nici z tego bo z hakiem nie można. Kiepska ta blacha w tym Oplu! Pracowałem kiedyś w lakierni proszkowej i to co blacha przychodziła to śmiech ocynk było tyle co tyle na blasze takie oszczędności nieraz bylo tak ze farba razem z ocynkiem złaziła!! Wiec mnie nie dziwią auta paroletnie które rdzewieją. Jak bylem u lakiernika to miał 3 letniego outlandera i wszystkie drzwi do pomalowania bo spuchly

Jeszcze jedno pytanie silnik trzeba tylko podwiesić żeby nie opadł na dol po zdemontowaniu ramy i poduszek? Czy auto możne stać na kolach czy na podnośniku zęby wahacze wykręcić?

Silnika wieszać nie trzeba.A jeśli tyle korozji miałeś i tak sanki wygladają to czy przypadkiem to auto gdzieś nie pływało czasem albo z Holandi nie pochodzi??? I w Corsie i Merivie jest taki sam wózek.Benzyna i diesel bez różnicy.Różnica tylko jest z DPF i bez DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w Corsach C, ani Merivach A nie było DPFa.

 

Te sanki idzie oglądać z kanału, czy jest to czymś przykryte, bo aż z ciekawości zajrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności