Skocz do zawartości

Reset Ecu


Gość pucek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem Corscy C 2000 1.7dti. Przez rozne dziwne zabiegi padla centralka silnika ecu. Kupilem uzywana ale ze sprawnego auta (sprawdzone), jako ze jestem szczesliwym posiadaczem op coma postanowilem postawic wszystko od nowa mam key pass z mojego auta i ten wchodzi do immo i bcm ale nie moge zresetowac ecu, czy one maja wlasny kod?

Czy przez tablice instrumentow mozna zobaczyc ten kod?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to by bylo za zabezpieczenie jak opkiem mozna by bylo sobie car pass odczytywac. Nie zczytasz tego kodu tym sprzetem. Poza tym nie wiem czy mozna sobie ot tak wyczyscic ECM ale zreszta co i jak zaladujesz do tego ECM?? Wiem ze w opku jest opcja w zakladce kasowanie ECM ale nigdy tego nie uzywalem wiec nie wiem czego ona dotyczy. Wg tego co bylo w ASO i sprzetu tam dostepnego czyli tech 2 i MDI to zapis w ECM jest jednorazowy czyli pomylka przy wpisywaniu nr vin jest nieodwracalna. Mozliwe oczewiscie jest roznego rozdzaju gmeranie w ECM ale nie sprzetem typu tech 2 MDI czy opcom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to by bylo za zabezpieczenie jak opkiem mozna by bylo sobie car pass odczytywac. Nie zczytasz tego kodu tym sprzetem. Poza tym nie wiem czy mozna sobie ot tak wyczyscic ECM ale zreszta co i jak zaladujesz do tego ECM?? Wiem ze w opku jest opcja w zakladce kasowanie ECM ale nigdy tego nie uzywalem wiec nie wiem czego ona dotyczy. Wg tego co bylo w ASO i sprzetu tam dostepnego czyli tech 2 i MDI to zapis w ECM jest jednorazowy czyli pomylka przy wpisywaniu nr vin jest nieodwracalna. Mozliwe oczewiscie jest roznego rozdzaju gmeranie w ECM ale nie sprzetem typu tech 2 MDI czy opcom.

Zadne zabezpieczenie to 12 letnia corsa. Numer vin moge sobie wpisac ile razy chce i jaki chce, jesli je przepisze na bcm i dashboarda :)

 

Swoj car pass mam z kodem ale nie przejmuje go centralka podczas resetowania, dlatego jestem ciekaw czy ma swoj wlasny kod.

To moj pierwszy opel ktrorego przyszlo mi ograrniac z tej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, jak tak. W Corsie C bez problemu odczyta op-comem Car Pass.

 

Odczytać można z zegarów, a przypomnij skąd kolega chce odczytać kod?

Nie ma szans na zrobienie tego op-comem. Musisz udać się do kogoś, kto potrafi z zawartości pamięci wyciągnąć kod, lub wgrać cały soft od wersji ze znanym pinem. Do ASO nie masz co jechać, bo musisz mieć dowód rejestracyjny od auta, którego kody chcesz poznać.

 

A jeśli Twój obecny ECM nie przyjmuje kodu, to może oznaczać, że ktoś już ten sterownik wymieniał i zaprogramował go innym kodem. Kwadratura koła jak to się mówi.

Edytowane przez rostex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności