Skocz do zawartości

OPEL VECTRA B 2.0 DTH i problem z porannym zapalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Układ paliwowy nie jest układem zamkniętym

Mylisz się, jest.

Tu chodzi o wycinek zbiornik-wtryskiwacz.Po drodze jest filtr i pompa.Reszta to pikuś, nie ma wpływu na odpalanie.(może poza odpowietrzeniem baku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ok dzieki za oświecenie

Jeszcze 2 pytanka

- co z patentem o którym nieraz czytam "wstawianie zaworu zwrotnego aby uniemożliwił cofanie się paliwa"

- rozumiem,że x20dth są dwie pompy - jedna podajaca w baku a druga wysokociśnieniowa na silniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szulas, Jest jeszcze zawór zwrotny,czyli paliwo leci do przodu i nie cofa się do tyłu.Jeżeli on nie trzyma,to silnik się zapowietrza.

Co do odpowietrzania niby jakimś spec przyrządem po wymianie filtra,to stosuję się to jak wkręcamy filtr na sucho.Czasami w robocie zmieniam filtry i przed przykręceniem zalewam je ropą.Jak dotąd nikt się nie skarżył,że mu się coś zapowietrza.Jak ktoś mówi że trzeba odpowietrzać ,bo krąży w obiegu powietrze,to nie wierzę w to.

Krążyć będzie,bo gdzieś z jakiegoś powodu się zapowietrza i tą przyczynę trzeba usunąć.Najczęściej są to sparciałe przewody,zawór zwrotny. Świece żarowe i słaba kompresja też mają wpływ na odpalanie,ale u ciebie akurat nie,bo stoisz z górki.

 

Poczytaj sobie punkt 141 tej strony: http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/qa.html

 

Sorry,pomyliłem ilość stron w temacie i pisałem pod post z poprzedniej,ale mniej więcej jest na temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szulas - pompa jest szt 1 - wysokociśnieniowa na silniku i dlatego jak dostanie powietrza są problemy z odpaleniem.

Zibi - w dalszym ciągu twierdzę że układ odpowietrzać trzeba a powietrze może być zassane (najczęściej po 5-6 latach) przez sparciałe przewody powrotne (standardowa awaria w Oplach 2,0 i 2,2 dti), natomiast to że zalejesz filtr wcale nie zapewni tego że układ będzie bez powietrza.

 

Ps. Zalej sobie cylinderek hamulcowy płynem i nie odpowietrzaj układu po jego wymianie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez sparciałe przewody powrotne

No właśnie,to jest przyczyna,nie skutek.

Cylinderek się sam nie odpowietrzy,a powietrze pójdzie z ropą do komory spalania.Tak myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
przez sparciałe przewody powrotne

No właśnie,to jest przyczyna,nie skutek.

Cylinderek się sam nie odpowietrzy,a powietrze pójdzie z ropą do komory spalania.Tak myślę.

 

Zibi też byłem przekonany że tak jest - a jednak nie - instrukcja serwisowa wyraźnie mówi że układ należy odpowietrzyć - miałem osobiście w łapach pompkę która do tego służy i której ASO używa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gdzieś zjadło wczorajsze pytanka

-czemu nie ma problemu z odpalaniem jak temp. jest pow 5-6 st. C

-czemu stojąc przodem niżej niż tył autko odpala, a odwrotnie ma problemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szulas, Faktycznie zżarło moje też.A więc:

czemu nie ma problemu z odpalaniem jak temp. jest pow 5-6 st. C

Myślę,że coś świece nie tak działają

czemu stojąc przodem niżej niż tył autko odpala, a odwrotnie ma problemy

Paliwo nie płynie pod górkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo nie płynie pod górkę.

Zapowietrza sie układ paliwa.

Nie powinno tak być, zasada działania pipety, cos zasysasz, przykrywasz "odpływ" i mozesz zawartość przenieść, gdzie chcesz.

-czemu nie ma problemu z odpalaniem jak temp. jest pow 5-6 st. C

Też myślę, że świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności