Skocz do zawartości

Wydzielone z - ABS i jego naprawa w pigułce


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo, nadeszła wiekopomna chwila... Naprawiłem ! :rotfl: Po podłączeniu elektrozaworów na krótko, kilku wpadek z nie tym pinem i spalonych dwóch bezpiecznikach postanowiłem podłączyć motory modulacji cisnienia na krótko, obróciłem je w jedną i w drugą stronę podłączyłem sterownik i kontrolka zgasła :eek: Przejechałem sie i ABS DZIAŁA!!!!! (możliwe że któryś motor poprostu "stanął" ) Dzieki za pomoc :beer: . A z tymi żarówkami Stop sprawdze u siebie bo nie widać żeby to były połączone układy. Chyba że w innej wersji ABS-u.

Edytowane przez zetoxxx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

już wyjaśniam: najpierw podłączyłem + do pinu "A" - do pinu "B" jak słyszałem że "przekręcił" się do końca odwróciłem bieguny i przekręcił się w drugą stronę. tak samo zrobiłem dla pinów EF i GH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenna informacja dla tych co bezskutecznie walczą z ABS, niby wszystko sprawne a dalej coś nie tak.

 

A co do tych pięciu elektryków co nie mogli połączyć się z ABS to normalka - na mojej Sintrze poległo chyba z 10 interfejsów :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie 7lat wałkuje temat abs w swojej sintrze .Główna przyczyna to kable idące do wiązki od piasty przeważnie gniją gdzieś po drodze.Jak kontrolka nie gaśnie to przerwa w obwodzie a jak się zapala po chili to czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 7lat wałkuje temat abs w swojej sintrze .Główna przyczyna to kable idące do wiązki od piasty przeważnie gniją gdzieś po drodze.Jak kontrolka nie gaśnie to przerwa w obwodzie a jak się zapala po chili to czujnik.

Na te kabelki patent ma kol. MAGTRONIX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich, dawno nic nie pisałem gdyż jakoś dawałem sobie z moim autkiem.

Z niedziałającym ABSem walczyłem 3 miesiace bezskutecznie, robiłem pomiary opisane na forum, podmieniałem piasty

aż zebrało mi się na wymianę filtra powietrza a skoro już miałem rozebrane to spód pompy pięknie widać.

Patrze a tu kostka od elektrozaworu wisi z ułamaną wtyczką ... :-(

Czy gdy odkręcę ten zawór i go wyciągnę to będzie leciał płyn hamulcowy i będzie trzeba odpowietrzać cały układ?

Teoretycznie elektrozawór ten powinien obracać koło które uchyla zawór ciśnieniowy i wtedy jest przepuszczany płyn na pompie,

tylko czy to pracuje na "sucho"?

Edytowane przez marcelo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy odkręcę ten zawór i go wyciągnę to będzie leciał płyn hamulcowy i będzie trzeba odpowietrzać cały układ?

Teoretycznie elektrozawór ten powinien obracać koło które uchyla zawór ciśnieniowy i wtedy jest przepuszczany płyn na pompie,

tylko czy to pracuje na "sucho"?

Mogę sprawdzić ale dopiero w domu.

Ale z tego co pamiętam to poleci płyn i trzeba będzie odpowietrzać cały układ - odpowietrzenie jak autek z ABS - i zacząć od pompy trzeba - chyba nawet ma odpowietrzniki. a może nawet wystarczy samą pompę.

 

Ja przy wymianie płynu odpowietrzałem tylko przy kołach, ale syn uzupełniał zbiorniczek na bieżąco póki nie leciał z układu klarowny.

Gdzieś jest poradnik z Venture - pompa podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności