Skocz do zawartości

Brak prądu na bezpieczniku 38


Gość Rybkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Może się zdarzyć że inne radio zblokuje prędkościomierz, ale założyłeś ponownie oryginał więc nie ma to teraz wpływu.

Jaki masz wyświetlacz radia - TID czy MID ?

Z TID można wejść w tryb serwisowy i pokazuje wtedy aktualną prędkość auta (w zakresie chyba do 50km/h)

 

ps

czekam na info o pomiarach z lewarkiem pod lewym kołem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

JKacper wydaje mi się że pomiar będzie prawidłowy.

Obie piasty przednie zostały wymienione na nowe.

A przewody sprawdzane.

 

Kontrolka abs pali się cały czas.

Licznik zadziałał tylko przy wstrzasach.

 

Ale pomiar na wtyczce do sterownika jest prawidłowy.

 

Któraś kość wspólna musi być luzna. Bez przejścia.

Lub mieć wypalony styk.

Trzeba lecieć po kablach (wiazkach)

 

Lub uszkodzony sterownik.

 

Ps. Ktoś sprawdzał ??

Na rozpiętej wtyczce od sterownika swieci abs. A licznik będzie działać ? Czy też nie. ?

To istotna informacja. Hmm.

 

Kacper ty miałeś niedocisnietą.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Przy całkowicie wypiętej kostce kontrolka świeci, nie ma też wskazań licznika.

Sterownik ABS daje sygnał do zgaszenia kontrolki, Podobnie jak z kontrolką ładowania akumulatora - odłączysz alternator to kontrolka będzie świecić.

Napięcia sprawdzone w sterowniku - domyślam się że prawidłowo.

Więc zostaje sprawdzenie zmian gdy kolo obraca się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyświetlacz taki co pokazuje dystans , stoper , zużycie paliwa itp. Jeśli dobrze pamiętam to na mierniku pokazywało 1200 coś koło ale się mogę mylić-jak sprawdzę to potwierdzę.

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie liczy nic- liczy tylko w momencie gdy dziala licznik. Paliwo podaje tylko w litrach na godzine. Wczoraj działał a jak zatrzymałem samochód to dalej działał przez chwilę. Samochód stał a licznik skakał 20-40 10 i spadł na zero.

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej dziwna usterka. Wymiana kabla do piasty pomogła. Odczyt z piasty od 800 - 1600 kontrolka ABS gaśnie po ok 5 sekundach. Licznik nie działa i ABS nie działa (kontrolka nie świeci. Kacper ratuj. Ręce opadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę brak nowych pomysłów. :zalamany:

Albo tech2 lub spotkanie z Sylwkiem http://forum.opel24.com/user/41058-sylvan83/ w celu podmiany sterownika dla testu.

Do niego masz chyba najbliżej wśród aktywnych forumowiczy, Chyba że znajdziesz kogoś bliżej.

 

Lub prześlij swój moduł pocztą do np Harnasia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zobaczę kto to. Nie masz uprawnień do tego!

[#10245]
Nie masz uprawnień do przeglądania profili użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybcia a ty tą piastę w ogóle wymieniałeś bo nie mogę doczytać w temacie


Dobra... doczytałam... wymieniałeś.

 

Kacper do Sylvka to on ma za daleko jak tylko na podmianę modułu jechać.

Poza tym Sylvek też ma problem że nie świeci mu się kontrolka a ABS nie działa.... nie wiem tylko jak z km czy działają... chyba chłopacy mają podobny problem.

Rozwiązując to może się obu uda pomóc :-D

 

 

Chyba ze uda mi się Maćka namówić na wycieczkę do Sylvka i wtedy Rybcia by też dojechał i załatwiło by się dwie pieczenie na jednym ogniu :P


Zaraz zaraz...... Rybcia ty masz Diesla? dobrze czytam?


Z magicznych schematów mojego Maćka wynika iż teraz problem leży już tylko pomiędzy komputerem a zegarami.

 

Można wyjąć licznik przeczyścić styki sprawdzić wiązkę, czy idzie sygnał do licznika ( pin A8 na wtyczce chyba z masą trzeba by było połączyć i kręcić kołem...)

A jak nie.... pozostaje już tylko komputer wymienić.


Rybcia.... a powiedz mi jaki masz zakres obrotów na liczniku?

Czy ty aby nie masz może licznika z benzyny wstawionego? Wtedy nie będzie to na 100% ze sobą działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności