Skocz do zawartości

Brak prądu na bezpieczniku 38


Gość Rybkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harnas1515

Może ja trochę dodam z tego co rybka mówił przez telefon. ...

Po kolei:

Obie piasty wymienione.

Lampka dalej swieci.

Licznik nie działa.

Jazda po dziurach, licznik zaczyna działać ale daje dziwne wskazania. Działa nawet po zatrzymaniu auta i pokazuje prędkość.

Wymiana przewodu do lewego kola. Kontrolka gaśnie. Ale licznik stoi.

Sprawdzony sygnał na obracajacym się kole - prawidłowy.

Licznik zaczyna działać po przejechaniu przez kałuże. Ale na krótko.

Kontrolka nie zapala się.

Auto jedzie slizgiem na szutrowej nawierzchni.

Nadal nie zalacza abs-u.

 

Ja nie mam pomysłu.

Jedynie podnmienic sterownik. Bo on może być problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Licznik mam od diesla taj jak i silnik. Najciekawsze jest to ze jak kupilem auto to dzialal licznik. Po wymianie piast tez powinien.dzialac. kolega elektronik mowi bym mu przywiozl licznik to przelutuje wszystkie luty bo moze cos noe przewodzi wladciwie. Ale nie wiem kiedy to zrobie. Podpowiedzcie jeszcze jak to sprawdzic. Ze sterownika abs ida kable juz do liclcznika czy jeszcze gdzies dalej?

 

 

 

Dodano: Dziś przed chwilą coś kliknęło tak jakby w pompie hamulcowej- zapaliła się kontrolka ABS i zaczął działać licznik. Po wyłączeniu zapłonu w czasie jazdy i włączeniu ponownym gaśnie ABS na 3 sek (w tym momencie nie działa licznik) potem znów słychać klik pod maską w tej pompie i zapala się kontrolka ABS i zaczyna działać licznik.

 

Może pompa jest trafiona? Jakieś pomysły?

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klepnięcie jest właśnie z pompy ABS, ona chyba w tym momencie jest testowana przez sterownik U siebie słyszę to bardzo często czasami chwile po odpaleniu a czasami po przejechaniu kilku metrów.

Sprawdzałem co jest jeszcze na przewodzie z sterownika do licznika to schemat informuje że jest tam sporo elementów wpiętych które korzystają z tego sygnału.

TID i MID, radio, elektrycznie otwierane drzwi, moduł nadwozia, immo,

 

Coś wspominałeś chyba też o zmianie radia - wypnij je całkowicie i wtedy zobacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadszedł ten dzień w którym pojawił się banan na moich ustach- działa ABS , działa licznik. Temat ogarnięty. Potwierdzam dla wszystkich - wywalcie wszystkie możliwe wtyczki i lutujcie kable!!! (oczywiście te związane z ABSem) Dziękuję wszystkim pomagającym i szukającym rozwiązania problemu mojego auta. Bla bla bla bla. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :jupi:

 

Tak jak już gdzieś pisałam wcześniej.. Z ABSem trzeba mieć cierpliwość... posprawdzać każde połączenie po kolei, a jak nie zadziała to zacząć od nowa i aż do skutku.

 

Czy wiesz które połączenie sprawiło Ci tyle kłopotu - która kostka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Prawa strona łączenie 2 kostki (pierwsza przy piaście,druga koło kółek pasowych) Po wymianie komputera Abs dalej było to samo o czym pisałem wcześniej- Albo licznik albo abs się świeci. Okazało się jeszcze że kostka źle stykała.

 

P.s Sintra ma świetny ABS ;) (tylko na jak długo)

Za parę dni podejmę kolejny temat elektryki (ale to niespodzianka)

Jeszcze raz dzięki Wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Nie chce krakać.

Ale...

Wtyczki uciete. Lutowane połączenia.

I od trzech dni przestaje działać licznik po przejechaniu kilku metrów, czasem kilometrów.

Kable były wyjmowane i mierzone kilka razy, jesienią. ....

 

Ręce opadają.

 

Więc, chyba trzeba niedługo wzywać po raz kolejny silną grupę wsparcia i rozpalić grilla. :)

 

Naprawy abs-u u mnie to już bardzo słynny temat. :)

 

Ps. Za każdym razem przerabiamy temat z przednimi kablami i piastami.

 

 

To już się rodzi tradycja. :)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności