Skocz do zawartości

odpowietrznik sprzęgła, możliwość naprawy?


Gość tutoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tutoslaw

Witajcie,

 

Odpowietrzałem sprzęgło i zepsułem odpowietrznik (czy czymkolwiek jeszcze to jest). Chyba najłatwiej będzie jak pokażę zdjęcia. Na pierwszym jest miejsce, w którym był on zamontowany (czy ten przewód jest urwany? jak to jest montowane? ). Na drugim zdjęciu sam odpowietrznik i złamany kawałek plastiku.

 

Czy da się to jakoś naprawić w miarę małym nakładem kosztów / pracy? czy jednak konieczne jest wymontowanie skrzyni biegów? Silnik to x20dtl, astra G.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

post-9116-0-24902600-1392932770_thumb.jpg

post-9116-0-64348300-1392932779_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tutoslaw

Dzięki, przeszukuję allegro i nie moge znaleźć niczego, co do czego jestem pewien, że to jest to...:/

bylibyście tak mili, żeby podac linka do sklepu / aukcji, na któeej kupię ten przewód? Rozumiem, że ten przewód nie stanowi całości z wysprzęglikiem i to jest jedyny element jaki potrzebuje?

 

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w używanych na szrotach lub w aukcjach z używanymi ewentualnie w ASO

czasami wyprzęgnik jest sprzedawany razem z przewodem, tylko musisz zadzwonić i upewnić się.

http://allegro.pl/wysprzeglik-lozysko-oporowe-opel-meriva-1-4-i3914179746.html

http://allegro.pl/wysprzeglik-lozysko-oporowe-opel-signum-2-2-dti-i3914173580.html

http://allegro.pl/opel-astra-g-1-4-16v-x14xe-98-00-wysprzeglik-3-i3914323785.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tutoslaw

Po dwóch tygodniach kombinowania doszliśmy do wniosku z teściem, że Gawlak jak zwykle ma racje i trzeba wyciagać skrzynie:) Patenty były różne, ale nic z tego.Trochę pracy już wykonane, ale zastanawiam się czy trzeba wykręcać wydech? Bo nie bardzo widzę możliwość wyjęcia sanek bez ruszania go. Wiecie co mam na myśli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie z miejscem. W Sintrze jak wyjmowałem skrzynie to opuszczałem sanki tylko z jednej strony i wyjmowałem przez nadkole.

Może wystarczy tak samo i odsunąć skrzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tutoslaw

Dzięki Kacper. Chodziaż już odłączyłem wydech, posżło zaskakująco gładko.

 

Mam do Ciebie inne pytanie. Jak rozpiąć półoś? Nie znalazłem na ten temat jasnej informacji..w którym miejscu to dziadowstwo się rozpina? (może trzeba było dać te kilka stów mechanikowi... ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tutoslaw

Poradnik bardzo fajny, tylko, że nie wiem, czy mam wyciągać półoś ze skrzyni, tak jak tam jest napisane? Jasne, że tak trzeba przy wymianie skrzyni, ale chcę tylko dostac się do wysprzęglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności