Skocz do zawartości

Klima nie działa


Gość Lolek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem mianowicie po wł.klimy silnik wchodzi na wyższe obroty tak jak powinno być i po ok 10sek spada na normalne.Ale klima wogóle sie nie załącza czyli sprężarka,wiatrak.Klimka jest szczelna bo sprawdzałem na zaworkach i ciśnienie jest.I teraz,czy może być za małe ciśnienie czynnika albo za niska tem.na zewnątrz.I tu kolejne pytanie przy ilu stopniach wł.sie normalnie klima w Oplu Astrze G?

Edytowane przez Lolek99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do gaziarza na dobicie gazu to raz

powino sie co roku sprawdzac

a o temperaturze juz pisano wiele razy

ponizej 5 klima moze sie nie zalaczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, systematyzujemy informacje i obalamy mity.

Kompresor powinien się włączać niezależnie od temperatury. Przecież klima nie służy tylko do chłodzenia - ona również osusza powietrze. Jak macie mocno zaparowane szyby to wystarczy włączyć klimę i po minucie widać, jak wilgoć z przedniej szyby ustępuje. Nie wiem czemu twierdzicie, że poniżej jakiejś temperatury się nie włączy. Ja nawet w zimę używam aby pozbyć się wilgoci i pary z p[rzedniej szyby.

To, że na zaworku słychać syk nie oznacza, że jest dobrze.

Klima ma 2 czujniki: wysokiego i niskiego ciśnienia. Oba są tak samo ważne. Jak jest za mało gazu czyli zbyt niskie ciśnienie w układzie, to czujnik niskiego ciśnienia nie pozwoli włączyć kompresora, aby go nie zatrzeć. Jeśli z kolei jest zbyt wysokie, to czujnik wysokiego ciśnienia reaguje i zabezpiecza układ aby nie rozerwało węża lub chłodnicy od nadmiaru ciśnienia.

Tak jak pisał Gawlak należy jechać do klimiarza. Urządzenie wykaże ile jest ciśnienia w układzie i w razie potrzeby uzupełni się czynnik. Jeśli dobrze pamiętam, a chyba dobrze, to trzeba w Astrze 720g czynnika. Standardowo w układzie uzupełnia się olej w ilości ok. 30ml bo zawsze w kompresorze i wężach coś zostaje, więc maszyna nie odzyska w całości.

W ASO kompletny serwis podstawowy czyli sprawdzenie szczelności, odzyskanie czynnika i uzupełnienie kosztuje ok. 150-160zł. Nie dalej jak wczoraj robiłem klientowi klimę na cito bo mu "syczało" podczas pracy klimy, a problem był spowodowany obecnością niespełna 200g czynnika czyli prawie pusto. Ale klima się włączała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ze nie znam sie na klimie ale sprawdzałem w dwu astrach.W pierwszej sprezarka nie załaczła sie przy -5st(klima manualna)w obecnej przy -3st(klimatronic)

Oczywiscie obie klimatyzacje sprawne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa klimy i modele w ktorych klima dziala caly czas

np w jeepie dziala niezaleznie ile za oknem

a w VB nie dzialala ,probowalem wiele razy- klima byla sprawna ;)

obie manualne

mit jest ciezki do obalenia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności