Skocz do zawartości

"na dole" piszczy sprzęgło...


Gość kolasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Prawdopodobnie mam problem ze sprzęgłem w Astrze GTC 1.6 16V 115KM 85kW silnik Z16XER rocznik 2007 przebieg 90 tys. km. sprawa wygląda tak, że jak wciskam pedał sprzęgła to słyszę pisk, ale tylko "na dole" tzn. w końcowej fazie naciśnięcia pedału, jak szybko wcisnę pedał to pisk jest, jak powoli pisku nie ma, pisk jest taki sam na odpalonym jak i zgaszonym silniku, również nie ma różnicy czy rozgrzany czy nie, cały czas takie same objawy, co to może być? na co mam się nastawiać? jedni mówią, że jak odpowietrze wysprzęglik to minie ten pisk, ale to raczej nie jest ta przyczyna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie dwie diagnozy:

 

1. Uszkodzona pompa sprzęgła przy pedale

 

2. Piszczy łożysko na wysprzęgliku (spróbować odpowietrzyć wysprzęglik)

 

możliwa jakaś opcja z powyższych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko na wysprzęgliku będzie słyszalne ale tylko gdy silnik pracuje.

Musisz wysluchać skąd jest ten dźwięk. Jak piszczy gdy silnik nie pracuje to powinno być łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wyżej czy odpalony czy nie dokładnie tak samo piszczy... mechanicy to mówią, że łożysko do wymiany, a przy okazji wypadałoby wymienić docisk i tarcze jak samochód będzie rozebrany... to jest ich zdanie... ale moim zdaniem to coś innego... jakaś błacha sprawa... wiadomo, że mechanik chce zarobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem skrzynie i sprzęgło :rotfl: Jak silnik nie pracuje to łożysko wysprzęglika nie obraca się więc nie może piszczeć.

Zanurkuj pod kierownice i spryskaj za pomocą np smaru silikonowego ruchome elementy pedału sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolasek

Problem rozwiązany, napiszę co było przyczyną, bo może być to pomocne innym użytkownikom:

 

Zostawiłem u mechanika auto żeby sprawdził co to piszczy...po 15 minutach dzwoni do mnie żebym już przyszedł i ocenił czy już jest OK, ku mojemu zdziwieniu nic nie piszczało, zapytałem co to było i powiedziałem, że pewnie coś nasmarował i przestało... powiedział, że smarował, ale nic nie dało po czym doręcił jakieś śruby i piszczenie ustało... pewnie jakieś śruby przy pedale, ale pewny nie jestem... mówił mi jakie, ale już nie pamiętam... skoro zajęło mu to 10-15 min to była to drobnostka.

 

Przed tym mechanikiem odwiedziłem trzech innych i mówili mi, że to łożysko sprzęgła... koszt w granicach 1500 pln z robocizną... czasami jednak warto odwiedzić kilku mechaników i zapytać o przyczynę usterki.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności