Skocz do zawartości

korek oleju... rozrządu?


Gość impress

Rekomendowane odpowiedzi

Bad ....ale jak odkręcałeś bez oryginalnej blokady rozrządu to blokowałeś jakoś rozrząd ... czy po prostu "na wyczucie" uważałeś żeby go nie przestawić ?

 

W takim razie mam pytanie do kolegi BENiego czy jest duże ryzyko przestawienia rozrządu bez stosowania oryginalnej blokady ? , a co za tym idzie jest możliwość narobienie sobie wysokich kosztów naprawy.... jeśli jest jakaś metoda blokady rozrządu bez oryginalnej blokady proszę o podpowiedź ....

 

Ps. za Chiny nie mogę znaleźć tego uszczelniacza w sieci :/

 

pzdr.

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

....Panwie przy wymianie pompy wody spuszczam cały płyn....odkręcam pompę która jest wraz z małym kołem pasowym...zakładam nową pompę....zalewam płyn i to wszystko ? Nic nie trzeba odpowietrzać ? Wymiana tylko pompy wody nie jest związana z przestawieniem rozrządu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody nie jest spięta z rozrządem, możesz ewentualnie sprawdzić, czy pozostałe rolki nie hałasują i przy okazji wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...czy przy minimalnym wycieku z pompy wody /zdjęcie pierwsze na forum/ może być zauważalny ubytek płynu chłodzącego ze zbiorniczka wyrównawczego ? czy akie pocenie nie spowoduje widocznego ubytku ....

 

fakt zdjęcie było zrobione jakiś czas temu .... dziś wejdę pod auto i sprawdzę czy jest mocniejszy wyciek...

 

 

ps. proszę o opis jak wymienić pompę wody.,...oraz gdzie jest "korek" do spuszczania płynu chłodzącego z chłodnicy....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy większym wycieku jeździłem jakiś rok, przez ten okres dolałem jakiś 1 litr płynu, ale przy wymianie rozrządu od razu się mechanik tym zajął.

Korek od chłodnicy masz pokazany chociażby w tym filmiku:

 

Wymiana pompy nie jest skomplikowana tylko niewiele widać podczas jej wymiany. Musisz sobie pooglądać jak nowa wygląda.

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pytanie czy jak jest tak mały wyciek nie powinna być plama na ziemi...chodź przy tak małym wycieku może kapać na wahacz i nie będzie tego widać....

 

zaznaczyłem ołówkiem na zbiorniczku wyrównawczym po całonocnym staniu auta w garażu /płyn zimny/ stan płynu....zweryfikuje za parę dni czy nie ubywa...

 

 

ps. Kolego Mixmich pytanie czy przy tak minimalnym wycieku opłaca się wymieniać pompę ...z rozrządem jest wszystko ok nic go nie słychać ...czy lepiej kontrolować stan płynu .... a ewentualnie wymienić pompę wtedy jak przyjdzie czas na rozrząd ?? .... chodź jak piszesz wymiana to pikuś wiec nie wiem czy nie warto.... ps. koszt pompy to około 100-130 zł ?? plus płyn ...ile wchodzi płynu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....musze mieć 100% pewność ,że to wyciek z pompy....i czy w ogóle jest wyciek .... nie jestem pewny czy zawsze sprawdzałem stan płynu na zimnym płynie. i czy dlatego stan się nie różni... zaznaczyłem ołówkiem, zweryfikuje na dniach i wtedy ew. wymienię pompę....

 

ps. czy korek spustowy w chłodnicy jest wielokrotnego użytku...czytałem w sieci ,że się go wyrywa "są zaczepy" i wkłada nowy ... w załączeniu foto

post-39754-0-67691000-1456733534_thumb.jpg

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności