Skocz do zawartości

Niebieskie światełka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witajcie!

Chiałbym sobie kupić nowe żaróweczki do mojej VIKI. Dokładnie chodzi mi o alaxsenówki. Czy to opłacalny interes czy dać sobie z tym głowy. Ale to jedent z moich problemów. Drugi problem to czy teś wiatła jak zrobie na niebiesko czyli postojówki, długie, i zwykłe czy to jest według prawa. Pozdro dla forumowiczów :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

Było na forum już omawiane dobrze poszukaj.

Jeżeli chodzi o xenony to musisz mieć spryskiwacze oraz gładkie szkła.

Wszelkie przeróbki reflektorów w których są żarówki H4 lub H7 na pseudo xenony są nie legalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

huri_khan, niemasz racji kolego w polskim prawie niema nakazu stosowania spryskiwaczy reflektorow i samopoziomowania lamp

wiec taki zestaw xenonow smialo mozna zalozyc pod waronkiem ze beda one dobrze ustawiome i nie beda aslepialy kierowcow

policja nie zatrzyma jesli nie dostana po gałkach ocznych z powodu zle ustawinych lamp

przeglad techniczny jak najbardziej pozytywny oczywiscie jesli na przyzadzie do ustawiania bedzie wszystko ok z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli z lampami jest cos nie tak np auto po gongu lub pozrywane uchwyty lamp niedzialajaca regulacje ich katow to w takim przypadku nie polecam montazu tych zestawow

 

http://allegro.pl/item285543261_5000k_jak_mercedes_bmw_ford_vw_xenony_h1_h3_h4_h7.html

 

w tym aucie zamontowany jest w/w zestaw ocene pozostawiam wam zdjecia wyslalem na pw bo nie moglem zamiescic w poscie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec taki zestaw xenonow smialo mozna zalozyc pod waronkiem ze ... nie beda aslepialy kierowcow

 

No właśnie ;)!

Spryskiwacze i samoregulacja ma to zapewnić.

Poczytaj jeszcze co nieco na ten temat:

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742&highlight=ksenon

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Technika/Jakie_ksenony,a,4298.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

powiem Wam, że przechodziłem etapy mega super NIBY żarówek Philips blue itd.

ale to fajnie świeci pierwsze 2 tygodnie. po 3 miechach spaliły się obudwie.

zainwestowałem w xenony. Nie mam gładkiego kloszu, (nie mówie o swojej corsinie)ale po wielu próbach idealnie sobie je wypoziomowalem. Spryskiwacze mialem od razu. co do kloszu to jako, że to jest stare auto i H4 to jest perforowane szkło. ALE. mój brat u siebie nie ma ani gładkich kloszy ani spryskiwaczy. POlicja ani razu nie zabrała dowodu,. a raczej się cieszyli, że młody dba o widoczność itd. zapytali czy nie razi tylko i byli zadowoleni.

Chociaż powiem wam, że na gładkim kloszu świecą dużo dużo lepiej, a soczewki to już wogóle. Jak się tym interesowałem to ogarniałem takie różne auta dla porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
HArtur1, a nie uwazasz ze zle ustawione swiatla zwykle tez oslepiaja kierowcow z naprzeciwka? mam problem z zamieszczeniem fotek to mozna by zobaczyc oco chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zwykłe., też źle ustawione też oślepiaja innych kierowców. ale chodziło mi o poruszenie problemu xenonów w lampie bez gladkiego kloszu, nie ukrywam, ze trzeba chwile posiedzieć i ładnie to ustawić. potem juz tylko cieszyć się dobrą widocznościa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_r, to, że policja jeszcze nie zabrała Ci dowodu rejestracyjnego to nie dowód, że można ksenonowe żarówki montować do każdego reflektora. To tylko świadczy o ich niskich kompetencjach i wiedzy.

Oczywiście dla Ciebie ksenony świecą lepiej ale na drodze nie jesteś sam i niewielu o tym pamięta. Widzę, że przyjąłeś zasadę że dobrą widocznością to ja się będę cieszył a inni .....

To że je sobie wypoziomowałeś nie znaczy, że jak będziesz miał je brudne to nie będziesz oślepiał. Brudne szkło zdecydowanie bardziej rozprasza światło, a co za tym idzie zwiększa oślepianie.

Wystarczy, że do bagażnika włożysz coś ciężkiego, a nie obniżysz świateł bo będziesz uważał, że nie potrzeba i co wtedy?

 

klonek, uważam, że zwykłe światła też oślepiają. Czy chcesz jednak powiedzieć, że jak inni mogą to ja też? Czy upoważnia mnie to do tego żebym ja też to robił i to zdecydowanie mocniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Takie pomysły powinny być karane,

chcesz xenony,kup mesia z oryginałem.

Pisałem taki temat jak 'Rażący problem'

Pzeczytaj proszę chociaż kilka pierwszych poscików.

 

2ga strona w dziale na każdy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności