Skocz do zawartości

Niebieskie światełka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

skusiłem sie na philips blue vision i ładnie świecą ale podobno bardzo szybko się przepalają, więc nie wiem czy warto wydawać ok 100 pln za komplet

 

Podobno jak ktoś nie sprawdzi na własnej skórze to niech nie szerzy ciemnoty. Te żarówki przepalają się tak samo jak i takie które mają podwyższoną wydajność. Czyli te wszystkie 30% więcej i 50% więcej światła przy standardowej mocy uzyskuje się poprzez skrócenie włókna. A w żarówkach BlueVision dodany jest specjalny gaz i filtr co powoduje niebieską poświatę. ONE nie są aż tak wyśrubowane jak np. X-treme Power .

 

A poza tym dużo zależy od tego czy stosujemy się do instrukcji producenta !!

Czyli nie dotykamy bańki żarówki pod żadnym pozorem. Bo to skraca znacznie żywotność żarówki !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja zarowek od swiatel mijania w swojej astrze nie wymienialem jeszcze od momentu, kiedy ja kupilem, a te zarowki, ktore mam teraz nie zadowalaja niestety oswietlaniem drogi. na jakie warto wymienic 8) czy sa jakies ograniczenia co do mocy 8) nie mam o tym zielonego pojecia, a nie chce tez, zeby nowe byly jakims wiekszym obciazeniem dla aku i alternatora (jesli oczywiscie to ma jakis szczegolny wplyw na ich dzialanie). nie wiem nawet jaki typ zarowek jest przeznaczony do mojego samochodu.

 

w tescie, ktorego skan znalazlem na forum przeczytalem, ze bardzo dobre sa zarowki osram standard - czy te beda pasowac :prosze:

 

dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o moim samochodzie ;-) Citroen XM :D ma fabryczne spryskiwacze, wycieraczki, samopoziomujace zawieszenie hydrauliczne :( i co :( nie moge zalozyc ksenonow :(

zalozylem 8) jezdze i mandaty dosteje tylko za predkosc 8) kiedys zapytalem sie policjanta na drodze o moj samochod i ksenony to powiedzial ze nie wie co powiedziec bo jeszcze takiego przypadku nie mial :prosze:

 

 

mozna takie zestawy zakladac ale z glowa :wesoly:

Masz to nielegalnie. Moze i policjant sie nie przyczepil ale jak potracisz jakiegos pieszego to sie dopatrzy albo rzeczoznawca to stwierdzi a w tedy bedziesz pierdzial w pasiaki. Nie mozna stosowac innych zarowek niz takie jak sa w homologacji danej lampy. Ogladnij sobie lampe i sobie znajadziesz rozne napisy a nawet to jakie tam zarowki wchodza. Wkladajac inne zarowki ( nie wazne czy to palnik xenonowy czy zamiast H1 wcisniesz jakos H7) to i tak juz nie masz homologacji. Zobaczymy jak kogos potracisz i dostaniesz 10 latek alb jak wezniesz dobra papuge to moze wywalczy 5 w zawieszeniu na 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak ktoś nie sprawdzi na własnej skórze to niech nie szerzy ciemnoty. Te żarówki przepalają się tak samo jak i takie które mają podwyższoną wydajność. Czyli te wszystkie 30% więcej i 50% więcej światła przy standardowej mocy uzyskuje się poprzez skrócenie włókna.

kolego sympatyczny nie szerzę ciemnoty a Ciebie odsyłam do strony philipsa i poczytania o trwałości i porównania tejże w przypadku bluevision i nightguide (która zresztą też jest ileś tam % wiecej świecenia)

a tak na przyszłość to więcej szacunku zanim kogoś nie poznasz osobiście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na przyszłość to więcej szacunku zanim kogoś nie poznasz osobiście

1. Czy użyłem gdzieś w swoim poście twojego nicku że uważasz że nie mam do ciebie szacunku ?? Albo do kogokolwiek.

Po drugie jeżeli czegoś nie sprawdziłeś na własnej skórze to nie pisz. Każdy Ci to powie.

Po ja też mogę pisać: podobno żarówki Tungstam są lepsze od Osram. Albo podobno Philipsy palą się szybciej od Narvy. Ale takie przypuszczanie nic nie daje.

 

Mam kupiłem przetestowałem porównałem WIEM to pisze i wiem że podaje RZETELNĄ informacje a nie plotki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

FENIX zacytowałeś moją odpowiedz więc uznałem że ta uwaga odnosi sie do mnie.

co do żarowek to na stronie philipsa jest porównanie trwałości zarowek BlueVision i NightGuide (są też inne) i oba modele są typu premium ( czyli świecą ileś tam % mocniej niż inne). z diagramu wynika ze trwałość NightGuide jest niemal dwukrotnie wyższa niż BlueVision i jestem zdecydowany wierzyc autorom tej strony i na tym opierałem swoją wypowiedz.

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem do siebie wczoraj tungsram megalight plus 60% i jestem poki co bardzo zadowolony, sprawdzilem jakosc oswietlania drogi w zupelnych ciemnosciach, jadac lesna droga i jest o wiele lepiej niz na poprzednich, jakie mialem. zobaczymy, jak bedzie z ich trwaloscia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

jesli sa to ksenony z garazu to za nie policjant moze nam zabrac dowod, bo nie maja odpowiedniej homologacji. bardzo wazne w nich jest takze to, by szkla byly czyste wiec musza byc spryskiwacze, a najwazniejsza rzecza jest ich ustawienie lepiej zainwestowac w jakies porzadne np. helli ktore naprawde pomagaja a nie przeszkadzaja

zarowki ala ksenon mialem wczesniej jakies chinskie podroby ktore tylko pogarszaly zasieg, wlozylem zwykle i swieci o niebo lepiej a nawet dobre zarowki ala ksenon czesto przepalaja sie szybciej niz zwykle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sa to ksenony z garazu to za nie policjant moze nam zabrac dowod, bo nie maja odpowiedniej homologacji.

Homologacji nie ma lampa na stosowanie innych zarowek jak te ktore sa wypisane na samej lampie(obudowa lub klosz)

 

bardzo wazne w nich jest takze to, by szkla byly czyste wiec musza byc spryskiwacze,

W przepisach nie ma wymogu takiego dla aut wyprodukowanych do mniejwiecej polowy 2003 roku. Potem juz auta musza miec standardowo spryski lub wycieraczki na klosze.

 

Poziomowanie tez jakos podobnie jest wymagane ale nie wiem od kiedy dokladnie. Pierwsze auta z ksenonami nie mialy takich dodatkow i bylo okej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności