Skocz do zawartości

Niebieskie światełka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam.

Też jestem za tym, żeby walczyć z różnego rodzaju "podrabianymi pseudoksenonami". Jak ktoś chce to proszę bardzo niech kupi sobie auto z fabrycznymi lampami, które spełniają przepisy i nikogo nie oślepiają na drodze. Natomiast wszystkie szpanerskie podróbki, które oślepiają normalnych użytkowników na drodze to do kosza. Porządek na drodze musi być, bo daleko nie zajedziemy!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panowie ja tu nie jestem od reklamy ani od zachecania do takich zestawow

ktos chce to zaklada jak ktos niechce nikt nie zmusza

forum jest miejscem ogolnej debaty i nie mozna faworyzowac za lub przeciw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poszedłbym dalej niż kolega poprzedzający mój wpis i rozwijam myśl:

Co należy zrobić /w prawie, przepisach, ich egzekwowaniu przez stosowne służby, stacjach diagnostycznych kontrolujących auta, itp. itd./ żeby wyeliminować podejście do sprawy w ten sposób, że jak ktoś chce to zakłada i szkodzi innym /i też sobie po części/?

Raczej powinno być tak, że jak ktoś chce to może najwyżej chcieć, bo złamanie przepisów nie powinno się po prostu opłacać.

I nie dotyczy to tylko ksenonów ale też innych durnych przeróbek typu ryczące pseudosportowe wydechy, mikroskopijne "sportowe" lusterka, czarne folie na szybach, wiszące płyty CD na lusterku, mega szerokie opony itp.itd.

Podobno w Szwecji jak jeden kierowca widzi, że inny łamie przepisy to od razu informuje telefonicznie o tym fakcie Policję. Ale czy jest tak faktycznie to osobiście nie miałem okazji sprawdzić.

Co koledzy na to???

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

HArtur1 ja nie mówie, że inni są nie ważni. Przecież ja tam wyraźnie napisałem i powtórzyłem, że kilkakrotnie ustawiałem światła, by nikogo nie raziły. Sam się denerwuje gdy coś jedzie i mnie oślepia. Ustawione są bardzo wporządku. Koledzy pomogli mi to ocenić podczas normalnej jazdy po mieście z naprzeciwka i przede mna aby dobrze je wyregulować. Po drugie jeżeli włoże coś do bagażnika to sobie je opuszcze elektrycznie. co do brudnych reflektorów i innego rozpraszania światła to nie mam z tym problemu, bo często myje auto, a światła to już wogóle.

Dodam jeszcze, że znajomy w VW ma seryjne xenony z samopoziomowaniem i spryskiwaczami i te spryskiwacze mimo sporego ciśnienia nie czyszczą kloszu, bo to nie wycieraczka. samym płynem szyby tez nie myjesz, a sąsiad z audi, też nie chwalił sobie tych spryskiwaczy.

Uważam decyzje z xenonami za przemyślana i rozsądna. (po .. 3? pisałem, że to nie moja corsa) co nie zmienia faktu, że nadal się upieram, że jest OK.

A co do policjantów, to raczej nie jest ich brak kompetencji tylko dojrzałość.

Dojrzali do dobrych pomysłów i podązanie za technologią, a nie przypierdzielanie się o jakieś pierdoły. Jeżeli xenon rzeczywiście razi to OK. przeszkadza. ale gdy jest zamontowany i wyregulowany z głową to tylko PLUS.

 

[ Dodano: Pią Sty 04, 2008 22:38 ]

SebiSebi.

Kolega nie pamiętam czy to Szwecja czy Szwajcaria, ale zakupił tam auto i tuningował, to po kompleksowym tuningu był skierowany na przegląd. potem miał to wklepane do dokumentów.

 

[ Dodano: Pią Sty 04, 2008 22:40 ]

Aha ! jeszcze zapomniałem dodac, że opierałem swoją decyzje o wielokrotne "NA OCZNE" testowanie takich zestawów u znajomych i rodziny. zakupiony zestaw to 4300K który świeci światłem najbardziej białym i sam jestem przeciwko mega ostrym pseudo NIEBIESKIM światełkom. Niektórzy tak biorą sobie do serca, że xenon jest niebieski, że przesadzaja z temperaturą i świecą na purpurowo. Jeździ po lublinie taki śmieszny koreańczyk(auto) które świeci prawie na purpurowo i światła są ustawione w kosmos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu na forum ktoś kogo oślepiły takie xenony, bo mnie nie. Za to pełno jest baranów mających światła ustawione jakby jechały dwa motory, albo zapominających przełączyć z drogowych na mijania, gdy przejeżdżają obok. Nie wiem więc co jest gorsze. Sam mam xenony oryginalne i wiem jaka jest różnica w widoczności nocą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o moim samochodzie ;p Citroen XM :x ma fabryczne spryskiwacze, wycieraczki, samopoziomujace zawieszenie hydrauliczne ??? i co ??? nie moge zalozyc ksenonow ???

zalozylem :D jezdze i mandaty dosteje tylko za predkosc :shock: kiedys zapytalem sie policjanta na drodze o moj samochod i ksenony to powiedzial ze nie wie co powiedziec bo jeszcze takiego przypadku nie mial :shock:

 

 

mozna takie zestawy zakladac ale z glowa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie polecam żarówek psełdo xenonów jak juz coś to Philips BlueVision.

witam.

skusiłem sie na philips blue vision i ładnie świecą ale podobno bardzo szybko się przepalają, więc nie wiem czy warto wydawać ok 100 pln za komplet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu też się skusiłam na te żarowki Philipsa,i tak jak mówił już ktoś na forum ,rzeczywiście efektownie to wyglądało,ale niestety szybko sie przepalały,więc zrezygnowałam i te co mi zostały z zapasu spoczywają już na dnie szuflady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności