Skocz do zawartości

Choroba szalonych obrotów...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich oplomaniaków.

Moje autko ma wariujące obroty byegu jałowego... czasem skaczą na około 2tys. na benzynce, po przełączeniu na gaz spadają do około 1.5tys. obrotów i lekko fajują....(sądzę że na gazie są mniejsze bo reguluje je również silnik krokowy od gazu).

Jest to trochę dziwne, bo gdy autko postoi parę minut, po odpaleniu obroty potrafią wrócic do normy(OK 1tys. obr.), ale nie jest to reguła, czasem cały dzień są za wysokie... ALE często jest tak, gdy jakę na gazie i wrzucę na luz, obroty spadają na ok 500obr. i po chwili się podnoszą lub autko gasnie...(na benie jest ok, nie jest to dolot powietrza bo dzieje się to nawet przy żółwim tempie auta ;-) szukałem usterek, silnik krokowy czysty, lewego powietrza nie łapie, kable WN i świece wymienione, parownik zregenerowany. Tps i krokowy sprawdzałem tak jak jest to w książce(mierzenie oposności) w wychodzi że ok... Na za wysokie obroty pomaga czasem odłączenie klemy ( - ) na chwilę. jest to strasznie irytujące, już brak mi słów... Astra ma silnik C14NZ, instalacja 2 generacji z komputrem Tartarini Tec99 :wesoly: Troszkę może mój tekst jest chaotyczny, ale chciałem jak najdokładniej opisać mój problem. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Luz jest minimalny, ledwo wyczuwalny. Silnik krokowy raczej sprawny, robiłem kiedys przekładkę silniczka i było bez zmian.

Przed chwilą wróciłem z jazdy i znów miał za wysokie obroty, pomogło zresetowanie kompa (odłączenie klemy minusowej). Błędów mi żadnych nie wyrzuca... Widocznie komputer łapie jakieś błędy (nie wiem skąd) i głupieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twój c14nz ma EGR?

 

Mam propozycję.Po odłączeniu klemy przemęcz się ze dwa dni na benzynie.I pisz, czy jest dobrze.

Będzie wiadomo, czego szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obstawiałbym EGRa (jeśli jest bo sie nie orientuje czy w tym silniku występuje) Kumpel w astrze miał podobny problem i pomoglo zaślepienie EGRa (nie pamietam dokladnie jaki mial silnik 1.4 albo 1.6)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten motor nie ma EGR-a. NA benzynce jeździłem parę dni i było bez zmian, obroty były zbyt wysokie, tak koło 2tys. Ale nie zawsze, czasem było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm ja bym radził do gazwonika i niech wepnie pod lapa bo tez ustawiam jego prace gdy auto chodzi na benzynie w komputerze gazowym przynajmiej tak jest w bingo m z tego co pamietam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pomysła

Męczy mnie temat lewego powietrza.

Sam to przerabiałem, może też tak masz?

Gazownicy założyli ci mixer.

Musieli dać dłuższe szpilki, do przykręcenia "gruchy", tej pokrywy wtrysku.

Przez to nie mogłem dokręcić gruchy(za długie szpilki) i ssało mi lewe powietrze pomiedzy gruchą, a urządzeniem wtryskowym.P prostu nie starczało uszczelki.

Uciąłem z 5mm szpilek i było oki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja37, rozbierałem cały monowtrysk, i tam jest wszystko ok. Poza tym reset kompa likwiduje te dzikie objawy więc z lewym powietrzem raczej nie ma to nic współnego. Na weekend załatwiłem u znajomego podłączenie pod laptopa, zobaczę co z tego wyniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset resetem.

NA benzynce jeździłem parę dni i było bez zmian, obroty były zbyt wysokie, tak koło 2tys. Ale nie zawsze, czasem było ok.

A w szczególności to:

Ale nie zawsze, czasem było ok.

Czyli jednak to może być to.

Jakby po resecie było zawsze na benzynie ok, to bym nie wymyślał tu cudów, ale nie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności