Skocz do zawartości

Choroba szalonych obrotów...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chodzi o to , że po resecie obroty zawsze się normują. Jak jezdziłem na benie to nie resetowałem kompa, przeważnie obroty były za wysokie, tylko czasem same po którymś tam odpaleniu były normalne. Ale dla pewności lepiej to sprawdzę jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Panowie moze poszukam tutaj zbawienia.

 

Mam taki sam problem, a konkretniej: mam gaz 1 gen bez komputera na srube oraz emulator sondy lambda. Dostaje szalu, bo auto szalaje na obrotach. Na paliwie po odpaleniu zimnego silnika obroty same ida do gory bez dotykania gazu, a po przelaczeniu na gaz spadaja, nastepnie zaczynaja falowac. Popierduje z rury, a jak juz sie nagrzeje, telepie calym autem i rura wydechowa. Po odlaczeniu klem problem znika na kilka dni i znowu powraca. Po wymianie silniczka krokowego na nowy (wywalalo check 35 - silnik krokowy nieprawidlowa liczba krokow), auto chodzilo idealnie przez kilka dni, po czym znowu zaczelo szalec. Znowu wywala chceck 35 (silniczek wytrzymalbym tydzien?) Przyznam ze na poprzednim silniczku przed wymiana na nowy, tez po odlaczeniu klem problem znikal na krotsza chwile, ale tam auto po rozgrzaniu gaslo na gazie i nawet na benzynie. Nie wiem czy dobrze tlumacze i mnie zrozumiecie bo nie jestem szpecem, ale prosze o pomoc, bo nie mam juz sil...

 

Z gory dzienx.

Astra F, 92 r., silnik c18nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bolo objawy podobne do padniętej sondy lambda.Spróbuj odłączyć na odpalonym silniku a wyjdzie szydło z worka.Może być też padnięty czujnik temperatury silnika.Mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sonda nie ma wpływu na obroty. Ja jeżdziłem z odłączoną sondą (kabel luzem wisiał) i nic się nie zmieniało. Co do czujnika wody, to jakby był zepsuty to raczej odłączanie klemy by go nie uzdrawiało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

myślisz że nie ma nic wspólnego labda?To mały Twój błąd jak sonda odczyta że mieszanka za uboga to "doleje" benzyny i na odwrót.Dla tego na gazie musi być emulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teoretycznie masz racje, praktycznie niestety nie. Obroty nie mogą tak wariować przez sondę lambda.

 

[ Dodano: Czw Gru 20, 2007 09:05 ]

Hm hm hm, w któryms temacie przeczytałem że czujnik przebytej drogi może mieć coś wspólnego z obrotami... cóż, czasem po zdjęciu nogi z gazu na biegu wywalało mi błąd 24 - "czujnik przebytej drogi - brak impulsów". Deskę rozdzielczą mom od Vectry A 2.0 z obrotomierzem... Jak sprawdzić czy no właściwie działa i czy jest taki jak powinien być bo astra a vectra to nie to samo auto, aczkolwiek podobne części...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam jeszcze pytanie o czujnik podciśnienia w kolektorze, MAP-sensor. Wczoraj odłączyłem wężyk od tego czujnika i obroty juz nie skaczą.... Jakie skutki może nieć odłączenie wężyka od tego czyjnika? (kostka jest do niego podłączona nadal) Czy można z tym w ten sposób jeździć? Nie szkodzi to silnikowi w jakiś psosób? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wężyk zaślepiłeś, czy został otwarty na atmosferę?

Jeśli został otwarty, to znaczy, że krokowiec nie daje sobie rady i warto go wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności