Skocz do zawartości

Corsa 1.2 praca silnika - łożyska czy rozrząd


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek7

cześć.

Chcę się Was poradzić.

nagrałem 2 filmy pracy silnika. Pierwszy ze zdjętym paskiem wielorowkowym, oraz z założonym.

Czy możecie mi podpowiedzieć: czy praca jest "normalna"?

Ja słyszę coś jakby dzwonienie, ocieranie.

Po zdjęciu paska jak ręką się obraca koła pasowe to nic nie wyczuwa sie niepokojącego.

Czy to może byc łańcuch rozrządu? a może Pod obciążeniem jakieś łożysko koła pasowego. Alternator odpada bo był robiony.

 

1. zdjęty pasek

 

2. założony

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość slawek7

Nie mam pojęcia kiedy był zmieniany. A myślisz że że to rozrząd? A co tam może hałasować. Pytam bo jeździłem z podobnym silnikiem i przebiegiem 180tyś i nie było tego problemu a tu mam mniejszy przebieg i coś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Padnięty rozrząd ewidentnie słychać na gorącym silniku , zaraz byś zauważył róznicę w porównaniu z tym co było wcześniej . Rozgrzany silnik pracuje wtedy znacznie głośniej i nie są to stuki jak co niektórzy twierdzą . Jak chcesz to zmień profilaktycznie , będziesz spokojniej spał . Z tego nagrania trudno mi cokolwiek wywnioskować , może hałasuje pompa wody , alternator , rolka napinacza ...

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Nie jestem pewien bo ciężko stwierdzić z powyższego nagrania ale może to być łożysko alternatora, ewentualnie rolka napinacza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7

Co do alternatora to jestem pewny że jest OK bo ze 3 tygodnie temu był robiony razem z łożyskami. Zarówno przed jak i po zrobieniu alternatora jest tak samo.

To było nagrywane na zupełnie zimnym silniku.

Jak ściągnąłem pasek to miałem wrażenie że jest inaczej, ale.... obracając ręką rolkę napinacza jak i pompy nie było żadnego hałasu. czy to może się objawiać tylko z obciążeniem (tzn. jak napinacz działa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawek7

Mam pytanie. większość opowiada że napinacz łańcucha rozrządu w silnku Z12XE jest hydrauliczny.

Patrząc na

http://sklep.dixi-car.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-benzyna-agila-astr-p-682.html

 

wydaje się że jest tam sprężyna. Mam racje czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole między śrubami mocowania jest otwór - tam wchodzi olej. Sprężyna jest, bo być musi - po założeniu napinacza i zwolnieniu zawleczki sprężyna wstępnie napina łańcuch i zapobiega jego niekontrolowanemu przeskoczeniu na zębach. Po odpale silnika napinacz dostaje ciśnienie oleju i napina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7

Wielkie dzięki. Czy ciśnienie oleju jest tam na tyle wysokie że potrafi naciągnąć zerwać łańcuch? Skądś się biorą problemy z łańcuchem pomimo że producent nie przewidział jego wymiany.

 

Wiem że to mało eleganckie ale proszę o wybaczenie i wyrozumiałość.

 

Temat

 

http://forum.opel24.com/topic/67458-corsa-12-praca-silnika-lozyska-czy-rozrzad/

 

umarł a ja nie wiem co mam robić? Czy wymaga to pilnej wymiany, czy mogę jeszcze jeździć tak zwłaszcza że idą wakacje i planuje podróż a czasu na wymianę teraz brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności