Skocz do zawartości

zapalajaca sie kontrolka 1,7 DI 2003


Gość szYm fa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ....

problem to zapalajaca sie podczas jazdy zolta kontrolka "smochod kluczyk" . Z rana samochód zawsze jezdzi ok , po ok. 15 min zapala sie kntrolka zwykle przy wyzszej predkosci ....tuz przed zapaleniem auto traci troche na mocy i slychac glosniejsza prace silnika ...potem sie to normuje ...a jak sie uspokoi jazde albo czerwone swiatla zatrzymuja to po pewnym czasie kontrolka gasnie ...

jezdze z tym od dluzszego czasu i postanowilem odwiedzic serwis. Po podlaczeniu komputer nie wykazal zadnych bledow, podczas jazdy z podpietym komputerem wykazalo blad odczytu obrotow walu .... SUPER pomyslalem ...wymiana czujnika i po sprawie (jest tu na forum taki problem opisany), zostawilem samochod i ...... niestety ....okazalo sie ze po zalozeniu nowego czujnika walu bylo to samo ...w ogole nie reagowal na wpinanie czujnika , zasugerowali STEROWNIK ...poniewaz nie siedza za bardzo w elektronice polecili warsztat ktory zajmuje sie tylko elektronika samochodowa ... ..wlasnie dzwonili dzis z warsztatu ze przebadali sterownik , kable i czujnik i nie wiedza co to moze byc ....sugeruja ze moze to jakas wewnetrzna usterka sterownika (przepalona sciezka etc) niestety nie maja takiego sterownika na warsztacie zeby podmienic i sprawdzic ...dodam ze jest to raczej uznany warsztat w katowicach i troche mnie to zmartwilo ....nie wim co robic , czy szukac innych elektronikow ?, czy kupic ten uzywany sterownik ? ..nie wiem ...

prosze o pomoc moze ktos mial taki przypadek , a moze ktos zna fachowca na slasku ktory mooglby pomoc ....

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themacleod

Witam

wg mnie samochod jeśli zalapie bleda z kluczykiem zawsze jest zapisany w pamięci czy tez autko zniknie czy nie.

 

miałem taki przypadek u siebie 2 razy za pierwszym był to egr wywalal blad kiedy auto się nagrzalo podczas jazdy jednak nie tracilo na mocy zależy jak otworzy się egr w jakiej pozycji się zawiesi...

 

drugi miałem niedawno było to związane z zaworkiem turbiny jest on wkręcony kolo chłodnicy po przekroczeniu 3 tys obr auto lapalo bleda i drastycznie tracilo na mocy po zgaszeniu i odpaleniu było ok do czasu przekroczenia obrotow i tak w kolko

 

może to być tez przepływomierz który wlasnie nie zawsze wali bledami a przysparza klopotow ze zlokalizowaniem usterki


Ps jeszcze jedno

 

czasami warto podjechać do serwisu żeby zlokalizować blad kosztuje to 150 brutto ale na pewno dowiesz się co się stało i w razie czego podmienia uszkodzona czesc i daja ci potwierdzenie na 100% co się zepsulo. Może to duza kwota ale wg mnie za dużo jest mechanikow którzy mowia ze może to być to może to i tamto - a ty płacisz i kupujesz części które sa dobre...

 

ja tyle zaplacilem za diagnozę wlasnie tego zaworu podciśnienia turbiny bo mogly to być dwa zawory lub turbina jak to mówili inni mechanicy

 

do tego auta jest potrzebny konkretny komputer i spora wiedza

 

ja byłem u kanclerza w rudzie slaskiej

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ...

jesli chodzi o komputer to byl podlaczany i wlasnie nie bylo zadnych bledow czy logow w pamieci , ....wyskoczyl podczas jazdy z kompem blad tego walu ...ale to nie to ..

jesli chodzi o ten elektrozawor w obwodzie turbiny to kiedys bylo to wlasnie robione i ja szczerze mowiac to wlasnie to podejrzewalem ale skoro wyskoczyl blad walu to ukierunkowal on wszystkich mechanikow w te wlasnie strone ....

dzis odbieramm auto, zapytam czy sprawdzali zawor ....

a czy mozna jakos samemu przemierzyc taki zawor ....moze ktos wie co powinien wskazywac miernik ....

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności