Skocz do zawartości

Cos stuka z przodu w zawieszeniu i nie wiadomo gdzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym ze zawieszenie z przodu w moim vivaro sprawdzalo 2 mechaników i byłem na stacji kontroli i wszyscy stwierdzili że nic nie stuka, nic nie jest luźne i nic nie widać, osobiscie przy nich patrzylem. Ale coś stuka i to porządnie, słychać zwłaszcza jak się jedzie około 10-20 km/h po małych dołkach. Czy to mogą być łozyska amortyzatorów?? na rondzie przy skreconych kołach też słychać dziwne przeskoki czegos... tak jakby coś się przestawiało w zawieszeniu. Proszę o dobrą radę co jeszcze sprawdzić czy wymienić bo poprostu jest stare/zużyte??

Edytowane przez GRS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad hamulcowy mozna wykluczyc delikatnie wciskajac pedal hamulca podczas jazdy na nierownosciach,to nie jest skomplikowane zawieszenie,najlepiej podniesc caly przod auta i szukac

lozysko amora slychac podczas skrecania na postoju,wyczuwalne luzy na podniesionym aucie,

zazwyczaj szybko wysiadaja gumy stabilizatora i jego laczniki ale mozna to sprawdzic kiedy przod auta nie stoi na kolach

czasem zdaza sie ze gumy wachacza sa wyrobione

na postoju rozbujaj auto na boki,jesli nadal nic to jak wspomnialem auto w gore i sprawdzaj,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

A nie wymieniałeś czasem amortyzatorów ? Jak Wojtek pisał, może być albo uwalone, albo źle przykręcone.

A np czy półosie mogą mieć coś z tym wspólnego, bo wydaje mi się że jak zajmowało się tym już kilku diagnostów to by wyłapali problem z zawieszeniem.

Ja ostatnio wymieniałem całe zawieszenie z przodu, ponieważ prawa strona już była nadmiernie zużyta i właśnie tak to się objawiało, że przy wolnej jeździe coś pukało, jak by się obcierało, ale to co jest wyszło na pierwszej wizycie na stacji diagnostycznej (chyba łącznik przedni sworzeń i końcówka drążka kierowniczego).

Ja wymieniałem całość wszystkie końcówki, drążki i końcówki, po prostu cały przód, żeby mieć spokój na następne lata.

Jak masz możliwość to podjedź jeszcze gdzieś na jakąś stację diagnostyczną, bo jakoś nie wierzę że mają taki problem ze znalezieniem przyczyny.

A przejechał się z Tobą gdzieś po dziurach jak nie znaleźli przyczyny, jak nie to może trzeba im to delikatnie zasugerować :?:

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wymieniałeś czasem amortyzatorów ? Jak Wojtek pisał, może być albo uwalone, albo źle przykręcone.

A np czy półosie mogą mieć coś z tym wspólnego, bo wydaje mi się że jak zajmowało się tym już kilku diagnostów to by wyłapali problem z zawieszeniem.

Ja ostatnio wymieniałem całe zawieszenie z przodu, ponieważ prawa strona już była nadmiernie zużyta i właśnie tak to się objawiało, że przy wolnej jeździe coś pukało, jak by się obcierało, ale to co jest wyszło na pierwszej wizycie na stacji diagnostycznej (chyba łącznik przedni sworzeń i końcówka drążka kierowniczego).

Ja wymieniałem całość wszystkie końcówki, drążki i końcówki, po prostu cały przód, żeby mieć spokój na następne lata.

Jak masz możliwość to podjedź jeszcze gdzieś na jakąś stację diagnostyczną, bo jakoś nie wierzę że mają taki problem ze znalezieniem przyczyny.

A przejechał się z Tobą gdzieś po dziurach jak nie znaleźli przyczyny, jak nie to może trzeba im to delikatnie zasugerować :?:

 

Byłem na stacji diagnostycznej, nic nie znalesli.

 

Sprawdź czy nie latają zaciski hamulcowe w jarzmach.

 

mysle że to przynajmniej czesciowo sa zaciski bo dzisiaj poruszalem delikatnie a to nie powinno raczej sie ruszac??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności