Skocz do zawartości

Już można sprawdzić historie auta w internecie


Gość jugo

Rekomendowane odpowiedzi

No nie oszukujmy się, nie od razu Rzym zbudowano.

Pic na wodę z tym przebiegiem, bo można przed przeglądem cofnąć licznik, jednak sam fakt zaistnienia takiego systemu gromadzącego dane o oc, przeglądzie itp jest już jakimś małym kroczkiem w dobrym kierunku.

Za granicą (wiem że Szwecja, Dania i Holandia na pewno) są takie systemy i nawet od nas można sprawdzić dane. Tyle, że tam widnieją też dane właściciela samochodu, a u nas ustawa o ochronie danych osobowych... Znam przypadek ściemy w dokumentach i akurat gdyby w systemie były dane właściciela, to kupujący w tym konkretnym przypadku nie wsadziłby się na minę...

Mam nadzieję system będzie rozwijany i znajdą się tam również informacje o wypadkowej przeszłości samochodu, jak np. w USA funkcjonuje Carfax. Fajnie byłoby wiedzieć, w ilu kolizjach pojazd uczestniczył, czy był zatrzymany po nich dowód rejestracyjny, czy auto nie miało szkody całkowitej. Skoro jest info o OC to i wnioskuję, że ubezpieczalnie również wrzucają swoje kamyczki do tego ogródka.

Ja byłbym za totalną "inwigilacją" każdego samochodu, bo za dużo jest kootasów żerujących na cudzej niewiedzy czy naiwności i pchających oszpachlowane gówna jako śliczne igły bezwypadki. Utrudniło by to im życie i to bardzo - może w końcu samochodowe oszustwa zostałyby w znacznym stopniu wycięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość leszek 398

Robiłem przegląd w okręgowej SKP w kwietniu tego roku

Diagnosta na 100% wprowadzał stan licznika km

A w tym "raporcie" go nie ma.

Może i dobrze :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System nie jest tak na prawdę do końca''szczelny''(w tej wersji)-znając nr win,datę pierwszej rej.auta i aktualny nr tablicy rejesrtacyjnej(np.jeśli sprzedłem auto sąsiadowi)można śledzić przebieg i historię auta sąsiada nawet jeśli to auto nas już kompletnie nie interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

można śledzić przebieg i historię auta sąsiada nawet jeśli to auto nas już kompletnie nie interesuje.

 

 

 

Za granicą (wiem że Szwecja, Dania i Holandia na pewno) są takie systemy i nawet od nas można sprawdzić dane. Tyle, że tam widnieją też dane właściciela samochodu

 

Jesteśmy mentalnie daleko od zagranicy. Zamiast traktować to na zasadzie "sprawdzam, bo jest mi to potrzebne" to wychodzi się z założenia "ciekawe czy ma lepiej niż ja" albo "ciekawe czy kombinuje".

Jeśli za granicą sąsiad zgłosi na Policję, że obok dziecko dostało klapsa, to jest wzorem do naśladowania i każdy mu gratuluje dobrej postawy. Jeśli u nas coś takiego zaistnieje, to jest kapusiem, sprzedawczykiem, konfidentem, podpierdalaczem i ma pilnować własnego nosa a nie wtrącać się w cudze sprawy.

Powinniśmy mieć świadomość swojej zaściankowej mentalności.

 

Uczciwie zapracowałem i kupiłem sobie, to nie mam żadnego powodu do wstydu. Nie przeszkadza mi to, że ktoś sobie będzie oglądał przebieg czy cokolwiek. Niech sobie ogląda. Byle tylko mi nie macał samochodu, kopał w opony albo siadał na masce czy się opierał, bo to nie jego własność. Na to akurat jestem cięty. A poza tym - róbta co chceta.

 

Ja nadal uważam, że tak jak za granicą, tak to powinno u nas funkcjonować - imię nazwisko właściciela, wszystkie parametry samochodu, ubezpieczenie, przegląd itp. Zdecydowanie zmniejszyłaby się liczba min na kołach. Nie ma to jak utopić furę kasy w trefnym aucie - dopiero, gdy się to komuś przydarzy, to wtedy kiwa głową "byłoby super jakby można posprawdzać dokładnie". Ale to post factum...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System nie jest tak na prawdę do końca''szczelny''(w tej wersji)-znając nr win,datę pierwszej rej.auta i aktualny nr tablicy rejesrtacyjnej(np.jeśli sprzedłem auto sąsiadowi)można śledzić przebieg i historię auta sąsiada nawet jeśli to auto nas już kompletnie nie interesuje.

Widzisz coś w tym złego?.Ja nie widzę.Co kombinujesz?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uczciwie zapracowałem i kupiłem sobie, to nie mam żadnego powodu do wstydu.
Szacun :prosze::hyhy:

 

 

Widzisz coś w tym złego?.Ja nie widzę.Co kombinujesz?.
Nic nie kombinuję,tylko nie akceptuję tego,że ktoś może po sprzedaży auta''kontrolować''przebiegi km itd.To tak jak ja mógłbym wiedzieć ile zużywasz Kolego kW prądu elektrycznego,albo m3 gazu ziemnego miesięcznie w swoim domu lub mieszkaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun :prosze::hyhy:

 

 

Nic nie kombinuję,tylko nie akceptuję tego,że ktoś może po sprzedaży auta''kontrolować''przebiegi km itd.To tak jak ja mógłbym wiedzieć ile zużywasz Kolego kW prądu elektrycznego,albo m3 gazu ziemnego miesięcznie w swoim domu lub mieszkaniu.

 

Nadal nie widzę problemu.Kontroluj sobie ile chcesz.Nic nie mam do ukrycia.Rozumiesz moje przesłanie?.Jeżdżę ile jeżdżę.Kilometrów sie nie wstydzę.Oryginalną książke posiadam z ilościa przejechanych kilometrów.Tylko pogratulowć trzeba takiego rodzynka.

 

"System nie jest tak na prawdę do końca''szczelny''(w tej wersji)-znając nr win,datę pierwszej rej.auta i aktualny nr tablicy rejesrtacyjnej(np.jeśli sprzedłem auto sąsiadowi)można śledzić przebieg i historię auta sąsiada nawet jeśli to auto nas już kompletnie nie interesuje".

 

To źle,czy dobrze?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przestań gwizdać. :rotfl: Twoim komentarzem delkatnie zrozumiałem,że nie jesteś zbyt przychylny inwigilacji auta(przebieg,rocznik,zużycie,naprawy itp.)Sądzę,że rynek motoryzacyjny powinien zmierzać w tym kierunku.Teraz rozumiesz o co mi chodzi ?.Szlag by Cie nie trafił nadziewając się na "igłę" nadającą sie do kasacji?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim komentarzem delkatnie zrozumiałem,że nie jesteś zbyt przychylny inwigilacji auta(przebieg,rocznik,zużycie,naprawy itp.)

Jestem jak najbardziej przychylny Kolego,ale ''ten system nam nic takiego nie oferuje'' z tych rzeczy-zużycie,naprawy itp.

Edytowane przez romantyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności