Skocz do zawartości

Wybór Chłodnicy (Skraplacza) Klimatyzacji Corsa B


Rekomendowane odpowiedzi

Do wymiany mam chłodnicę klimatyzacji (skraplacz), najtańszego chińczyka nie biorę pod uwagę!

chwilę poszperałem i znalazłem 2 do wyboru, pierwsza to Kager w cenie 255zł + 19zł wysyłka,

druga to Nissens w cenie 306zł + wysyłka (pocztą taniej) 13zł aż;)

 

1. CHŁODNICA KLIMATYZACJI KAGER OPEL CORSA B

 

http://atmil.pl/chlodnica-klimatyzacji-kager-opel-corsa-b-p-235.html

 

zastosowanie min: Corsa B 1.2 i 16V (1998.03 - 2000.09); 1199.00 ccm - 65.00 KM/48.00 kW; Silnik: X 12 XE

 

 

2. NISSENS SKRAPLACZ KLIMATYZACJI OPEL CORSA B 93-00

 

http://allegro.pl/nissens-skraplacz-klimatyzacji-opel-corsa-b-93-00-i4344214161.html

 

 

którą byście polecali? jeśli chodzi o jakość, czy obie będą pasować bez problemu i przeróbek biorąc pod uwagę fakt że....

 

chłodnica Kager ma wymiary radiatora: 610 x 250 x 20 mm

przy czym wymiary samej chłodnicy są następujące: szerokość 615 mm, wysokość 315 mm

odległość od spodu czyli bolce-stopki montażowe 713 mm

 

natomiast

 

chłodnica Nissens ma wymiary radiatora: 600 X 305 X 20 mm

przy czym wymiary samej chłodnicy są następujące: szerokość 660 mm, wysokość 275 mm

odległość od spodu czyli bolce-stopki montażowe brak wymiaru

 

sprawdzałem wymiary starej chłodnicy i Nissens prawie idealnie pasuje przy tych dwóch wymiarach

czyli szerokość chłodnicy 660,05 mm, wysokość 275 mm

 

znalazłem jeszcze w iparts.pl obie chłodnice przy czym cena wyższa

 

Kager

http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz,opel,corsa-b-73_-78_-79_-1993-03-2002-12,1-2-i-45km,84-189-16181-100355-0-272-945253.html

 

Nissens

http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz,opel,corsa-b-73_-78_-79_-1993-03-2002-12,1-2-i-45km,84-189-16181-100355-0-123-94228.html

 

jak te wymiary mają się do siebie? czy dajmy na to wybrał bym tańszego Kagera nie będe miał problemu z zamontowaniem tej chłodnicy bez jakichś przeróbek?, producent dodaje korek, oringi? miał ktoś styczność z tym producentem jeśli chodzi o chłodnicę?, ponoć chłodnicę mają dobre ale wymiary mi coś nie pasują w przeciwieństwie do Nissensa gdzie wymiary wydają się być zgodne z tym co mam aktualnie w aucie, Nissens ponoć dodaję korek i oringi co jest na plus:)

 

co do osuszacza napewno wybiorę Nissensa:)

 

dzięki za sugestię i pomoc w dokonaniu właściwego wyboru!!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Kagerem. Skończy się gwarancja i skończy się chłodnica... Kup Nissensa. Bardzo dobra jakość i niesamowicie trwałe. Nie ustępują oryginałom pod względem trwałości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! tak myślałem że Nissens jakościowo lepszy od Kagera, wymiary też mi się zgadzają tak więc biorę Nissensa:)

tematu proszę nie zamykać może jeszcze ktoś będzie chciał się udzielić itp.

 

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość lukasami95

Mam zamiar kupić skraplacz i osuszacz nissens do corsa b 1999 1.0 proszę o informację czy w zestawie osuszacz były w komplecie dwa oringi a w komplecie skraplacz jeden (bo tak widziałem na rysunkach) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Ja z firma nissens mam bardzo zle doswiadczenie,a to dlatego ze kupiony skraplacz tej firmy po roku uzytkowacia rozszczelnil sie na zeberkach.Po doglebnym zbadaniu tematu dowiedzialem sie ze ta niegdys bardzo dobra firma teraz jest wrecz odradzana przez znawcow tematu.Po tym kosztownym doswiadczeniu kupilem skraplacz BEHR HELLA symbol 8FC 351 037-591 i klima od trzech lat dziala idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności