Skocz do zawartości

Jak jeździć nowym autem z fabrycznym LPG?


Gość samuraj80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna nowego auta z fabryczną instalacją LPG, konretnie Corsa D 1,2 LPGTEC. I teraz mam pytanie: jak jeździć takim autem w początkowym okresie? Mam auto z instalacją LPG ale to stare, już wysłużone, dotarte 500 razy więc specjalnie się nie przejmuję, ruszam na benzynie, po niedługiej chwili jak temp. płynu ma ok. 50 stopni wrzucam gaz i tyle. Nie jeźdzę dłuższych odcinków na benzynie ani innych tym podobnych, a do pełna benzyny jeszcze nie tankowałem, najwyżej 60% baku miałem. W nowym wiem, że trzeba inaczej, benzyny więcej uzywać, obroty nie za wysokie trzymać. Tylko powiedzcie, jak to powinno wyglądać albo jak u Was wygląda. Np. przez pierwsze tysiące km jeździć tylko na benzynie, czy juz włączać LPG od pierwszych jazd? Wiadomo, że gaz jest po to by oszczędzać, ale chcę, by autko posłużyło z 10 lat, olej mam zamiar zmieniać co 10 - 12 kkm, nawet jak zalecaja inaczej. A pierwsza wymiana po 2-3 kkm nie zaszkodzi chyba bo silnik sie układa więc tarcie większe. Ten model ma łańcuch rozrządu więc tym bardziej olej musi być w dobrym stanie. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Takie auto nalezy eksploatowac jak kazde inne nowe .. czyli nie katować, nie przekraczać 3000 obr/min przez pierwsze 2-3 kkm; olej jak najbardziej do wymiany po 2-3 kkm; najbardziej uwazac na prędkośc obrotową .. nie przyspieszac bardzo gwałtownie .. jeździć delikatnie i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli wychodzi na to, że teraz jeżdżę jakbym miał fabrycznie nowe auto ;) Tylko trzeba dobrac proporcje ile na benzynie jeździć a ile na gazie, na początku chyba lepiej na gazie czy w tych silnikach nie ma znaczenia jakie paliwo leci i od samego wyjazdu z salonu można dawać LPG?

 

A co do gwarancji, to wolę nie prowokować sytuacji do skorzystania z niej, bo często gęsto i tak wina uzytkownika, chyba że ewidentna wina producenta, sa przecież akcje serwisowe.

 

A co do przeglądów, prawda to, że Opel toleruje odchylenie od normy przebiegu +/- 1000 km albo miesiąc czasu czy trzeba jechać np. przy stanie 14,5 kkm albo tydzień przed minięciem roku od zakupu? Bo na takie bdanie do D|R to wiedomo, co roku trzeba tylko po co? Przeciez kontrola LPG to tylko sprawdzenie numerów, analiza spalin i tyle, to samo robi pewnie ASO. Ale kasa leci do SKP... Pozdrawiam, miłego dnia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko trzeba dobrac proporcje ile na benzynie jeździć a ile na gazie,

Ale czasem czytasz, co się do Ciebie pisze? Bo chyba nie za bardzo...

 

 

 

Jeździć normalnie a nie cudować. Automatyka przełączania na LPG jest wystarczająco "mądra" i nie trzeba jej pomagać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tak będzie, że automatyka wie lepiej. Teraz też mam niby automatyke, inst. Landi Renzo 2 gen z kompem, ale to inna epoka stąd pewnie moje pytanie, niezrozumiałe dla współczesnych uzytkowników aut.

 

A z tymi przeglądami to jak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz też mam niby automatyke, inst. Landi Renzo 2 gen z kompem

Z całym szacunkiem, ale porównanie strzeliłeś... jak Trabanta z Mercedesem...

Poczytaj na guglach, jak jest zbudowana instalacja sekwencyjna, co nią steruje, jakie dane zbiera, jak dawkuje paliwo itp.

Zapewne szybko dojdziesz do wniosku, że jest to 100 razy mądrzejszy system niż ten, który sterował lotem Columbii w kosmos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i z podziwu wyjść nie mogę. A serio, to po prostu chcę wiedzieć, jak jeździć by nie uszkodzić. np. wytryskiwaczy benzynowych, bo jazda na samym LPG nie jest dla nich zdrowa. A może jest? Dlatego pytam, chyba po to jest forum. Wiem, wiem, mam dzwonić do ASO. I podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności