Skocz do zawartości

Stuki puki w silniku OPEL SINTRA 2,2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

O zwykłych cudach...©

pojechałem do lasu nad Wisłą co samo w sobie jest cudem, słoneczko, cisza spokój no poprostu raj :serce: . Rzeka nie wylała a mogła no i zabrałem się za spr ciśnienia na garach(15,8 15,5 15,0 15,1 atm) kolejny C.no więc zawory ok ale idąc za ciosem postanowiłem spr kolektor wydechowy ale po pomiarze ciśnień włączyłem silnik tak dla pewności a tu C czyżby moduł samonaprawczy :szok: (oczywiście od1:24)

wszystko gra jak powinno, pomyślałem może to przez zmianę 1,5 miesiąca temu oleju z castrol magnatec 5w40 na mobil? i ze pewnie nie zwróciłem uwagi na dżwięk. odkręcając kolektor znalazłem zerwane gniazdo w głowicy więc cały dzionek zmagałem się z naprawą wszystkich gniazd/ szpilek(przegwintowanie etc) bo były wstawione odwrotnie przez co szpilki trzymały się na 5 do 6 zwojach gwintupost-1705-0-98120400-1400751566_thumb.png post-1705-0-47861200-1400751073_thumb.pngpost-1705-0-20574500-1400751377_thumb.png no i teraz wkręciłem sobie że to olej i ta szpilka i już gra gitara. fakt wracając do wawy musiałem się wsłuchiwać w silnik by go usłyszeć. po dojechaniu wysiadam a tu... stuku puku mówi mi heloł WTF :devil2: no ji skojarzyłem pomiar ciśnienia z wyłączeniem pompy paliwa(żeby wtryski nie sprejowały podczas badania) a to z listwą wtryskiwaczy czyli z ich stukaniem a to z tym:

 

rano jak odpaliliśmy nie pukało mocno jak zwykle po odpaleniu.. myślałam ze zbieg okoliczności. Ale dzisiaj jest mokro i też nie pukał !

co z tego będzie napiszę jak wymienię listwę ;)

życie to cód jak mawiał Mistrz Oogway "Wczoraj to już historia,Jutro to tajemnica,ale Dzisiaj to dar losu.
dary są po to,by się nimi cieszyć" :kawa:

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Olaola1

Mówisz że listwa?

 

To wytłumacz kobiecie jaki to może mieć związek z wilgotnością powietrza i waleniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Gdyby przepływka była walnięta były by jeszcze inne objawy.... a innych brak.

 

Sprawdzają tą listwę bo czekam na efekty :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i co w końcu? Udało się tę usterkę zlokalizować i naprawić? Ja mam to samo i chcę wiedzieć czy mi gdzieś nie padnie w trasie. A do tego po uruchomieniu spod maski (z lewej strony z o\Punktu widzenia kierowcy siedzącego za kierownicą) wydobywa się głośny szum jakby jakaś pompa się kończyła lub jakby coś ocierało. Po wkręceniu na obroty (ok 3000) szum gaśnie, ale powoli tak jakby jakaś obrotowa część się zatrzymywała. A dziś miałem taki problem, że odpaliłem, przejechałem 200 m, szum się uciszył i przypomniałem sobie, że muszę się wrócić do domu. Zaraz wróciłem i po odpaleniu zaraz zgasł. Ponownie to samo. Dopiero jak odpalałem z dodaniem gazu i potrzymałem 10 sekund na obrotach (do 3000 max) to się ustabilizował i nie gasł. Możecie mi dać jakieś tropy (odnośniki do tematów)? Nie znam się na samochodach, a chcę żeby mi jeszcze 2 lata pojeździł. Z góry dzięki!

Edytowane przez hitman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w końcu? Udało się tę usterkę zlokalizować i naprawić? Ja mam to samo i chcę wiedzieć czy mi gdzieś nie padnie w trasie. A do tego po uruchomieniu spod maski (z lewej strony z o\Punktu widzenia kierowcy siedzącego za kierownicą) wydobywa się głośny szum jakby jakaś pompa się kończyła lub jakby coś ocierało. Po wkręceniu na obroty (ok 3000) szum gaśnie, ale powoli tak jakby jakaś obrotowa część się zatrzymywała. A dziś miałem taki problem, że odpaliłem, przejechałem 200 m, szum się uciszył i przypomniałem sobie, że muszę się wrócić do domu. Zaraz wróciłem i po odpaleniu zaraz zgasł. Ponownie to samo. Dopiero jak odpalałem z dodaniem gazu i potrzymałem 10 sekund na obrotach (do 3000 max) to się ustabilizował i nie gasł. Możecie mi dać jakieś tropy (odnośniki do tematów)? Nie znam się na samochodach, a chcę żeby mi jeszcze 2 lata pojeździł. Z góry dzięki!

Człowieku toż ty nie wiesz gdzie pytać.

Ten szum po odpaleniu zimnego motorka to pompa powietrza wtórnego.

Chcesz na szybko rady to w pogaduchach się zamelduj, zrobimy burze mózgów i coś poradzimy. http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-3663?do=findComment&comment=607487

Gdzie pomykasz swoim autkiem to ktoś może pomóc z klubu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności