Skocz do zawartości

Odpowietrzniki do zacisków VB ATE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę do kolegów posiadam opla jak w opisie na tarczach 4x100 bodajże 256 mm przód tył niestety nie pamiętam zaciski firmy ATE przód oraz tył, szukałem już chyba wszędzie odpowiedzi na nurtujące Mnie pytanie czy odpowietrzniki znajdujące się na zaciskach hamulcowych do opli są różne chodzi mi o rozmiar. Pytam ponieważ noszę się z zamiarem wymiany tarcz i klocków przód i tył na ATE oraz przy okazji chcę wymienić płyn hamulcowy na ATE, oraz zdjąć zaciski wypiaskować i pomalować w lakierni i poskładać wszystko do kupy z nowymi odpowietrznikami, klockami i resztą. Pytałem już w sklepie BRO-CAR Tychy, ale gościu mnie obsługujący powiedział że trzeba zamówić i czekać a cenę jaką zaśpiewali za jedną sztukę to porażka totalna normalnie 50 złotych/szt :szok: . koledzy czy możecie mi pomódz ewentualnie w dostaniu takich odpowietrzników w rozsądnej cenie lub ewentualnie wskazać jakie będą pasowały? do moich zacisków.

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i ewentualną pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinieneś mieć problemów z ich wykręceniem, o ile masz odpowiednie narzędzia i trochę wiedzy. Jak się boisz to podjedź do jakiegoś rzemieślnika ( mechanika ) żeby je popuścić.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ja niestety mam wiedzę i sprawy manualne opanowane nie ma problemu z narzędziami też ale niestety nie mogę ich odkręcić ponieważ autko cały czs na chodzie jest, a tak jak napisałem wyżej chciałbym wszystko zrobić odrazu na nowe wymienić, i zanim się za to zabiorę chcę kupić nowe odpowietrzniki do zacisków hamulcowych żeby już je mieć wraz ze wszystkimi częściami jakie bedą potrzebne a cena w tym sklepie to jakiś kosmos jest, żeby za 4 odpowietrzniki zapłaćić 200 złotych po 50 zł/szt, jak pisałem wyżej.dlatego poprosiłem o ewentualną pomoc w znalezieniu odpowietrzników które by pasowały do moich zacisków lub ewentualnie jakieś foto by się przydało dla zobrazowania jakich musiałbym szukać. Zapytałem też dlatego ponieważ ten gostek co mnie obsługiwał na moje pytanie czy są takie same powiedział że rozmiary odpowietrzników są różne do vectry b czy to prawda niestety nie wiem i chciałem to zweryfikować jeżeli ktoś z kolegów miałby taką wiedzę. Wymyśliłem coś innego mianowicie pojadę do nich jak bedę kupował komplet tarcz i klocków i poproszę o numer części GM,ATE,tych odpowietrzników lub innej odpowiadającej, a tak mimo chodem zapytam do jakich jeszcze pasują aut to mi pomoże w ewentualnych poszukiwaniach i zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ja niestety mam wiedzę i sprawy manualne opanowane nie ma problemu z narzędziami też ale niestety nie mogę ich odkręcić ponieważ autko cały czs na chodzie jest, a tak jak napisałem wyżej chciałbym wszystko zrobić odrazu na nowe wymienić, i zanim się za to zabiorę chcę kupić nowe odpowietrzniki do zacisków hamulcowych żeby już je mieć wraz ze wszystkimi częściami jakie bedą potrzebne a cena w tym sklepie to jakiś kosmos jest, żeby za 4 odpowietrzniki zapłaćić 200 złotych po 50 zł/szt, jak pisałem wyżej.dlatego poprosiłem o ewentualną pomoc w znalezieniu odpowietrzników które by pasowały do moich zacisków lub ewentualnie jakieś foto by się przydało dla zobrazowania jakich musiałbym szukać. Zapytałem też dlatego ponieważ ten gostek co mnie obsługiwał na moje pytanie czy są takie same powiedział że rozmiary odpowietrzników są różne do vectry b czy to prawda niestety nie wiem i chciałem to zweryfikować jeżeli ktoś z kolegów miałby taką wiedzę. Wymyśliłem coś innego mianowicie pojadę do nich jak bedę kupował komplet tarcz i klocków i poproszę o numer części GM,ATE,tych odpowietrzników lub innej odpowiadającej, a tak mimo chodem zapytam do jakich jeszcze pasują aut to mi pomoże w ewentualnych poszukiwaniach i zakupie.

Kolego akurat mam trochę inny model opla, ale autko starsze od twojego - odpowietrzniki idą bez problemu. Jeżeli chcesz zasięgnąć języka to popytaj mechanika jakiegoś, daj na piwo czy wódkę i możliwe że mają prywatnie. Taniej kupisz niż z katalogu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości,odpowietrznik w serwisie kosztuje 26,- za szt razem z gumką.Nie wiem skąd taką cenę Ci zaproponowano.

 

Podjedz do motoryzacyjnego,dobrze zaopatrzonego i dostaniesz je bez problemu,a cena nie powinna być większa jak 10,-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpis też mi szczęka opadła jak właśnie mi w firmie BRO-CAR Tychy gościu taką cenę zaśpiewał, nie chciałem przy jego szefie zrobić z niego cienkiego bolka w tych sprawach bo różnymi człowiek autami jeździł i takie odpowietrzniki nigdy tyle nie kosztowały.Tak jak Gawlak napisał gość po prostu na łeb zdrowo upadł, ale to jakiś młody był i chyba nie douczony bo nigdy go tam jeszcze nie widziałem .Jeszcze raz dzięki dam znać jak zakupię te nieszczęsne odpowietrzniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności