Skocz do zawartości

Silniki benzynowe w naszych oplach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam, przyszedł mi na myśl taki temat po rozmowie ze znajomym, jaką żywotność mają nasze silniki, sam mam dwa ople ze sporymi przebiegami bo 163.000 km z silnikiem X14NZ i 230.000 C20XE ale złego słowa powiedzieć nie mogę bo jeszcze się nigdy na nich niezawiodłem.

jakie wy szanowni oplomaniacy macie przebiegi i jakie silniki (chodzi oczywiście o przebieg bez remontu silnika)?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Piotrastra

160.000 Astra X16SZ, niedawno wymiana uszczelki pod głowicą, pozatym ok

kiedyś 167.00 Astra 1.4 z 91r, nic nie robiliśmy przy tym silniku.

Oczywiście od początku nie jeździliśmy tymi Astrami, ale nic złego nie można powiedzieć.

Silniki w starszych Oplach to ich najmocniejszy punkt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

korsa x12sz przebieg 151000, niestety rozbita ale w czasie uzytkowania bez zarzutu,teraz VB x16szr z przebiegiem 105 000 i rewelacja, nic się nie dzieje, nie bierze oleju, bez wycieków, a swoją drogą na OKP był podobny temat, jeden user, notabene kobieta miała senatora tylko nie wiem z jakim silnikiem ale orginał, przebieg w granicach 900 000 bez remontu :!: tak że chyba te silniki są żywotne. A jako ciekawostkę dodam że TUV i DEKRA polecają silniki podstawowe opla czyli właśnie 8v jako najmniej awaryjne i najbardziej żywotne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUV i DEKRA polecają silniki podstawowe opla czyli właśnie 8v jako najmniej awaryjne i najbardziej żywotne

Bo mniej wysilone i mniej w nich padającej elektroniki. Nie wiem tylko czy Opel w ogóle wstawia jeszcze silniki 8V. Już w VB x16xzr to był rzadki okaz. Choć zdarzały się też 16lz2 :!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ASTRA I C16NZ z 1993r. Teraz licznik pokazuje ok. 163000 km (żona ostanio nim jeździ, więc nie mam teraz wglądu), kupowany ponad 1,5 roku temu ze stanem 115847 km. Wymaina uszczelki miski olejowej, świec, przewodów i rozrządu z pompą chłodzenia. Poza tym nic, teraz zmienię kopułkę aparatu zapłonowego, bo wygląda na wymęczoną. Licznik na pewno kręcony o minimum 100000 km. Wg mojego mechanika (stale ten sam od kupna) mam szanse na jeszcze 150-200000 km bez remontu o ile bedę dbał. Nie widać śladów wcześniejszego remontu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja kupiłem Astrę X16SZ od pierwszego właściciela z Niemiec. Co ciekawe facet był z 50-tego rocznika i przejechał nią 109.750km :D Przebieg autentyczny - potwierdza to książka serwisowa uzupełniana do 2006r oraz badanie Dekry z 2004r, miała wtedy przejechane 93.000. Mam nadzieję, że jeszcze długo nią pośmigam bez awarii :!: Jak do tej pory sprawuje się świetnie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
notabene kobieta miała senatora tylko nie wiem z jakim silnikiem ale orginał, przebieg w granicach 900 000 bez remontu

 

takie przebiegi to mi się podobają, sam chciałbym żeby moje silniki tyle wytrzymały bez poważnych awarii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolega ma Calibre C20NE z przebiegiem 299 tys km... silnik chodzi jak zegarek :!:

bez zadnych remontow itp.

leje tam olej valvoline max life 10w40 i od wymiany do wymiany nie dolewa ani kropelki...

co ciekawe...katalizator z 92r nadal dziala rewelacyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności