Skocz do zawartości

Silniki benzynowe w naszych oplach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

widze , ze jeszcze zadna tigra nie zabrala glosu... moja niunia ma serce 1.6 16V ecotec ... nie znam sie na tych dziwnych oznaczeniach silnikowych i tylko tyle moge o nim powiedziec 8)

 

a nie...jeszcze tyle , ze przejechane ma prawie 200 000 i nic sie nie dzieje!

wszystko sie w tym aucie zepsulo juz , ale silnik nie :!:

olej brala, ale przestala po remoncie auta po stluczce :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam silnik w swojej Tigi 1.4 ecotek 16V ,a co do przebiegu to około 35 .000. więc nie mam oczywiście żadnych zastrzeżen co do pracy silnika Zobaczymy jak się zwiększy kiedyś tam przebieg ,czy nadal będzie tak bezproblemowo ale póki co działa wszystko super i bez zarzutu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jak w opisie, nabite ok 170.000, w tym ja - 20.000, podobno niecofany, zalewam go półsyntetykiem, chyba shell 10w40, narazie (odpukać) działczy jak trza

 

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 20:55 ]

jarecki takie calci, jak Ty masz to objeżdżam z której chcę strony :wesoly::)!!!

 

 

 

 

!!! ...na parkingu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kadecie dochodzi już do 290tys przebiegu, silnik na wykonczeniu więcej pali oleju jak benzyny :) w rodzinie zrobione 110 tys a przezemnie ostatnie 20tys ... myśle że 300tys dla silników benzynowych to jest max, chyba że ktoś zmienia cały czas biegi przy 2tys. :wesoly: natomiast w vectrze jest 185tys , jeździ na pół syntetyku i na szczęście jeszcze trzyma się dobrze !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że 300tys dla silników benzynowych to jest max

Wszystko zależy od rodzaju silnika i warunków eksploatacji. Np. żywotność mojego motoru (x25xe) oceniana jest na 500.000 km bez naprawy głównej. Jeżeli silnik nie jest zbyt wyżyłowany i nie jest katowany, to niejednokrotnie po przekroczeniu 300.000 km całkiem nieźle się trzyma. Widziałem kiedyś Omegę A (chyba c20ne) z przebiegiem 650.000 km i jeszcze się trzymała staruszka całkiem czerstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę dodać że ostatnio jak byliśmy na wakacjach spaliła ok5,5l na trasie. Na odcinku Poznan - Nowy Sącz spaliła 5,2l. Czyli bardzo ładnie idzie i pali. Na 5 biegu i ponad 100km/h naprawdę ładnie jedzie ta maszyna.

 

 

 

Jechales na benzynie czy na gazie?? Ja ostatnio jadac z Chrzanowa do Gdanska robilismy pierwsze tankowanie po przejechaniu 224km i po tankowaniu na dystrybutorze LPG wyszlo 11.45l. Znajomi z ktorymi jechalismy byli w szoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 2.5 nie trzeba katować aby się sprawnie poruszać po mieście :wesoly: a chodzi mi o typowe jednostki 8V opla, nie katowałem kadzia na każdych światłach, średnio kręce tylko do 3 tys. a jednak tych 300tys nie osiągnął :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności