Skocz do zawartości

przepisy ruchu drogowego - sygalizator świetlny i znak nakazu


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek325e

Ha HA HA uderz w stół a nożyce się odezwą :D :D :D, w sensie że się z tego poważna rozmowa rozpętała.

Ale dobrze że zadający pytanie o to zapytał, w końcu nikt nie jest idealny i zdarza się pogubić w przepisach, a i nasze przepisy są również tak skonstruowane, że czasem sam się zastanawiam co i jak.

Wszystko oczywiście zależy jaki mamy punk widzenia w danej chwili, przez co należy rozumieć, jak sobie to racjonalnie wytłumaczymy, a każdy ma trochę inne podejście do wszystkiego.

Więc kolego nie denerwuj się na być może rażące opinie skierowane w twoją stronę, ale teraz już chyba zrozumiałeś myśl ustawodawcy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odzywa się i słucha (raczej czyta). Powiem Wam że bez "jadu" jest to nawet bardzo przyjemne :rotfl:

 

Odszukałem dokładny zapis tego przepisu co do hierarchii znaków i sygnałów. Nie pytam czy każdy zna go na pamięć ale jeden wyraz i duża różnica, a mianowicie że sygnalizacja ma pierwszeństwo przez znakami "regulującymi pierwszeństwo przejazdu". Ta dopiska pierwszeństwo przejazdu jest ważna.

Cóż w Szczecinie jest wiele "dziwnych" sytuacji ze znakami, a najciekawsza jest sprawa z kontrpasami dla rowerzystów. Nic do nich nie mam jakby co, ale że na jednokierunkowej drodze nagle pojawia się z przeciwka rower jest dośc niebezpieczne zwłaszcza jak jednokierunkowa skręca w lewo w drugą jednokierunkową a z niej z lewej strony jedzie rower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku bo może chciałeś się doszukać jadu :P

 

Gawlaka trzeba brać na miękko... jak jajeczka na śniadanie :rotfl: to miły i fajny chłopak ;)

Jak ja bym się tak wczytywała, to już dawno z połową bym tu nie rozmawiała... o taki Harnaś na ten przykład... wiesz jak on mi dowala :boshe: niedługo mi niebieską kartę założą bo go zacznę bić :lol:

 

 

 

 

"regulującymi pierwszeństwo przejazdu". Ta dopiska pierwszeństwo przejazdu jest ważna.

 

Toż o tym była mowa od początku... znaki określają jak masz jechać przez skrzyżowanie, a sygnalizacja informuje kto pierwszy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacja bez świateł kierunkowych steruje jedynie wjazdem na skrzyżowanie, za te światła.. a znaki poziome i lub pionowe pokazują jak jechać.

 

Co do gawlaka - ładnie już mu się do jaj przyczepiliście... oj będzie jajecznica oj będzie się działo... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtentegowac sie od moich jajek :P

 

 

BTW

zawsze byla taka kolejnosc na skrzyzowaniach i w ruchu

mundurowy>swiatla>znaki

w tej kolejnosci od dziada pradziada ;)

 

 

w stolicy niestety sie do tego nie stosuja

wiele krzyzowek po awarii oswietlenia to istne kongo

niewazne znaki typu ustap pierszenstwa

kto pierwszy ten lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności