Skocz do zawartości

Wymiana dźwigienki kierunkowskazów.


Gość ssn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaczęła mi dzisiaj wariować dźwigienka kierunkowskazów, akurat jak mam jechać na święta w dłuższą podróż.

Objaw jest taki, że w czasie jazdy załączają mi się długie światła, szczególnie przy włączaniu kierunkowskazów.

Może to być niebezpieczne dla nadjeżdżających z przeciwka, dlatego postanowiłem coś z tym zrobić.

Próbowałem wyjąć tą dźwigienkę, ale udało mi się tylko otworzyć górną osłonę kierownicy.

Na dolnej osłonie są dwie śruby, które poluzowałem, ale nie zauważyłem aby osłona się poluzowała.

 

Prośba o poradę:

1. jak zdjąć dolną osłonę (czy wystarczy odkręcić te śruby, czy może coś jeszcze)

2. czy jest sens rozbierać dźwigienkę i próbować naprawić (kiedyś byłem specem od naprawy joysticków na mikrostykach :devil:), czy też kupić zamiennik.

3. czy na czas naprawy tego można odłączyć przewody włączające długie światła (te przy lampach)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

Ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssn.

Od spodu masz jeszcze śrubkę na nasadkę torx - ale można ją odkręcić 5,5 mm nasadką do modeli. ja założyłem podobną z innego opla ( według katalogu piszę że z większości opli pasuje do małej kiery) ja kupiłem z astry 35zł używka (ale nie do końca była taka sama i trzeba było robić małą modyfikację - ja mam sintrę z początku produkcji ). Koszt zamiennika ok 70 zł (ja mam z dużym rabatem) i kolega sam powiedział że lepiej kupić używkę.

Ściągasz dolną osłonę jest na czymś w rodzaju zawiasu z górną (osłonę nad nogami musisz zdjąć wcześniej) i sam wyłącznik jest na czymś w rodzaju klipsa naciskasz i wysuwasz. kostkę zdjąłem wcześniej. Całość zajeło mi ok 30 min roboty.

Ja zostawiłem stary przełącznik do oblukania czy da się go zrobić (ale brak czasu ).

Można wypiąć przewody od żarówek ale czy potem nie będzie problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiać przełącznika nie ma sensu. Wymiana to nie więcej jak 20 minut.

Jak bardzo musisz to wyjmij bezpieczniki długich świateł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Boje się, że nie będę miał czym odkręcić tej sruby z torxowym łbem. O te żarówki pytałem, gdybym nie zdążył jutro tego naprawić. Wtedy chciałbym wypiąć przewody od świateł drogowych.

Dobry pomysł z tymi bezpiecznikami.

Edytowane przez ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie na śrubokręt w sklepach z narzędziami -

 

coś takiego 7053919_5_644x461_klucze-nasadowe-srubok a te dwie są bodajże na kluczyk 7 albo 8.

O widzisz Kacper dobrze doradził - wyciągnij bezpieczniki od długich i nie będzie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuj tego naprawiać. Manetka to koszt 20 zł.

Wierz mi, naprawiamy z mężem wiele elementów sami.

Po zderzeniu z realiami manetki ta kasa to dobra inwestycja.... Tym bardziej ze nie ma problemu z kupnem. Na 4 ręce składaliśmy to po naprawie 2 godziny a i tak dobrze było moze 3 dni

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... czyli problem powszechny. Przesyłka do jutra nie dojdzie, sam mam się za to nie zabierać, wiec pozostaje wyjąć bezpieczniki i w drogę. Czyli zabawa będzie po powrocie ze świąt. Dzięki jeszcze raz i Wszystkiego Najlepszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak chcesz tego drugiego nie wymieniać to wyjście w montażu przekaźników.

Tu masz link - http://forum.opel24.com/topic/69215-przekazniki-swiatel-sintra/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności