Skocz do zawartości

Czy Diesel się sprawdzi?


Gość bosman1705

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bosman1705

W lutym planuje zakup drugiego samochodu. Do tej pory jezdziłem Astrą F w benzynie. Mieszkam na wsi, do pracy dojezdzam 10km w jedną stronę, do tego trochę po mieście, dwa razy w tygodniu dodatkowe wyjazdy poza miasto jakieś 60km w obydwie strony. Zastanawiam się nad Dieslem ale boje się tych wszystkich poważniejszych awarii. Miesięcznie zrobie ok 1600 km. Warto myśleć nad dieslem czy dać sobie spokój i brać kolejną benzynę??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bosman1705

Tak, myślałem nad tym. Nigdy nie miałem diesla choć jezdziłem kilka razy i fajnie się jeździ autkiem z turbiną:) Kilka osób odradzało mi zakup ropniaka ale gdyby one były takie "złe" to dlaczego duża większość społeczeństwa jeździ autami na ropę?? Wystarczy wejść na portale aukcyjne i porównać ilość ofert samochodów benzynowych i diesli, których jest 4 razy więcej. Właśnie ten fakt nie daje mi spokoju i kusi, żeby nabyć klekota i przekonać się czy rzeczywiście jest taki straszny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie auto bierzesz pod uwagę i jaki zasób gotówki.

Jeśli diesel to tylko starej konstrukcji. W przeciwnym wypadku przy tak małych przebiegach tylko PB (ewentualnie z LPG).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bosman1705

Zasób gotówki to 13 tys na auto. Na rzeczy związane z kupnem auta mam osobną kwotę. Auta które biorę pod uwagę to Fokus mk1, golf 4, Astra g, mondeo mk3, Passat b5, Audi a4 b5. Jak widzicie nie skupiam się na konkretnym segmencie a samochody które podałem wyżej różnią się od siebie bardzo mocno. Postanowiłem, że kupię z podanych aut to które trafi się w najlepszym stanie ale jak wiadomo różnie z tym bywa. Kolego Bad, piszesz, że tylko silnik starej konstrukcji. Czy starej konstrukcji silniki to te bez turbo, dwumasy itp???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy starej konstrukcji silniki to te bez turbo, dwumasy itp???

Nie. To silniki na rotacyjnej pompie, bez DPF-a i common raila.

 

 

 

samochody które podałem wyżej różnią się od siebie bardzo mocno

W kwestii przebiegu na pewno. VW i Audi będą mieć pewnie 2x więcej najechane niż Opel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakbym tak malo jeździł to bym sie bal diesla ale jak sie uprzesz to polecam Astre G z silnikiem isuzu 1.7 dti. Super autko. Mam prawie 3 lata wiec wiem co mowie ;)

A tak wgl to sam w miesiącu robie 1,5k km ;)

Jak jezdzisz ekonomicznie to trasa 4 litry/ 100 km, miasto 5.5-6 a w cyklu mieszanym 4.7 :) w dodatku autko bez dwumasy, na zwyklym wtrysku i bez dpf :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasób gotówki to 13 tys na auto. Na rzeczy związane z kupnem auta mam osobną kwotę. Auta które biorę pod uwagę to Fokus mk1, golf 4, Astra g, mondeo mk3, Passat b5, Audi a4 b5. Jak widzicie nie skupiam się na konkretnym segmencie a samochody które podałem wyżej różnią się od siebie bardzo mocno. Postanowiłem, że kupię z podanych aut to które trafi się w najlepszym stanie ale jak wiadomo różnie z tym bywa. Kolego Bad, piszesz, że tylko silnik starej konstrukcji. Czy starej konstrukcji silniki to te bez turbo, dwumasy itp???

Za taką sumę wolał bym coś na beni + lpg, lub gaz bym wstawił, (koszt 2 - 2,5t. zł), a pewnie będzie trochę tańsze. Dizel już może być mocno wyeksploatowany i może być skarbonką bez dna. Ale to moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności