Skocz do zawartości

Slaby moc silnika Zafira Tourer 1.8 140KM


Gość Daro83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Pisze nowy temat poniewaz nie znalazlem odpowiedzi na mój problem.

 

Silniik to A18XER, samochód kupiłem nowy z salonu jakies 3 m-ce temu i musze stwierdzć ze jest mułowaty tzn na 1 i 2 biegu jako tako bez z problemu sie rozpędza ale na wyższych jest strasznie słaby, co prawda rozpędza sie ale wogóle nie czuć przyspieszenia. jak chce wyprzedzać to jest strasznie trudno.

 

myślalem ze moze jako nowy silnik ma zaprogramowaną słabą moc zeby sie delikatnie dotarł ale przejechałem już ponad 2500 km i wciaż to samo.

 

moje pytanie to czy ten typ tak ma czy cos jest nie tak i musze jechać na serwis. wczesniej mialem diesla 2,0 Dti 101KM i o wiele lepiej przyspieszal, wiem ze turbina robi swoje ale wkurza mnie ta moc

 

 

proszę o jakąkolwiek pomoc, dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Przy jakich obrotach zmieniasz biegi? Moja co prawda zafira b z starszym silnikiem z18xer, nie ulepszonym jeszcze o made in plastik, dosyć dobrze ciągnie ale zaczyna przy 3 tys obrotów. Jedź na jakaś hamownie i się dowiesz jaka to ma moc. Ps. Że też nie miałeś co wybrać...Opel od 14 lat nie zarobił ani centa, ciągle przynosi straty, to z czegoś musi obcinać koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegi zmieniam przy niskich obrotach ze wzgledu na ekonomie ale jak np wyprzedzam czy chce przyspieszyc to ciagne nawet do 4-5 tys i ciagnie tak samo, tzn kiepsko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

A testowałeś już prędkość maksymalną? W sumie na 3jce do 120 powinien dojść przy 6 tys obrotów. Przyznam że kiedyś traktor chciałem wyprzedzić na 3 jce, jechał z 40 i nie zdążyłem i odpuściłem. Rakieta to to nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moje pytanie to czy ten typ tak ma

Niestety tak. A16XER też nie chce jechać.

Wybrałeś najgorszą opcję silnika w Zafirze.

 

 

 

wczesniej mialem diesla 2,0 Dti 101KM i o wiele lepiej przyspieszal

Bo klekot ma duży moment obrotowy i to się odczuwa jak "wciskanie w fotel".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do maxymalnej nie doszłem ale do 180 i jeszcze by poszedl ale nie mialem juz gdzie jechac. martwi mnie ze tak ma byc ale pojade na hamownie bo jednak na 140KM to mi to nie wyglada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

No wciskanie w fotel czuje tylko przy ruszaniu. Przedtem miałem corse 1.4 i ona była mega muł. Więc teraz ta krowa mnie zadowala ale fakt że jak coś wyprzedzać to tylko trójka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moje pytanie to czy ten typ tak ma czy cos jest nie tak i musze jechać na serwis. wczesniej mialem diesla 2,0 Dti 101KM i o wiele lepiej przyspieszal, wiem ze turbina robi swoje ale wkurza mnie ta moc

 

Silniik to A18XER, samochód kupiłem nowy z salonu jakies 3 m-ce temu i musze stwierdzć ze jest mułowaty tzn na 1 i 2 biegu jako tako bez z problemu sie rozpędza ale na wyższych jest strasznie słaby, co prawda rozpędza sie ale wogóle nie czuć przyspieszenia. jak chce wyprzedzać to jest strasznie trudno.

tak to jest gdy się przesiądzie z diesla ;)

też to mam

zobacz jaki jest moment obrotowy diesla a benzyny i jak przebiega jego krzywa - to wszystko wyjaśnia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności