Skocz do zawartości

Ciepłe powietrze z nagrzewnicy przy 1500 obrotów


Gość Button6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i z góry przepraszam jak coś źle zrobiłem przeszukałem różne fora i nie znalazłem takiego problemu. A więc do żeczy niedawno przyprowadziłem Opla Merivę z silnikiem 1.7 CDTI 74KW problem polega na tym że gdy odpalę samochód i pracuje dłuższy czas to wskazówka od temperatury podnosi się gdy sie nagrzewa silnik ale z nawiewów leci zimne powietrze. Gdy dodam gazy na 1500 obrotów to leci cieplutkie powietrze a gdy puszczę gaz to po jakimś czasie leci zimne. Co jeszcze zauważyłem to jak odkręcam korek od zbiorniczka wyruwnawczego płynu chłodzącego to syczy i płyn podnosi się do góry. Znalazłem na internecie żeby wsypac kwasku cytrynowego żeby oczyszcic z syfu? :?: Ile w tym prawdy i czy pomoże? :?: Co może być przyczyna takiego zachowania??? Czy jest to uszczelka pod głowicą czy inna przyczyna? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upg - to = ubytek płynu.

Poczytaj na temat swojego silnika na forum jest dużo opisów na temat ogrzewania przy tym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe wody wymieniłem bo ciekła więc pompa jest nowa. A kolor i stan taki jak być powinien nie czuć spalin w zbiorniczku. Jak sprowadziłem autko to zbiorniczek był tak jak by rdza się osadziła taki żółty osad ale wyczyściłem i jest czystszy ciekawe jak jest nagrzewnica. Jak wymieniałem oring na przewodzie co łączy się z nagrzewnicą bo ciekł to wyleciała też taka rdza widocznie ktoś jeździł na wodzie . I powiedzcie mi czy jak przejadę kilka kilometrów i chcę odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego to powinno syczeć powietrze i lekko podnosi sie stan płynu i po chwili opdad do normy. Czy to normalne? :?:? Czy może być spowodowane tym że ciepły płyn niedochodzi do nagrzewnicy i tak się dzieje??? Pod korkiem oleju nie ma żadnego osadu ani mazi i na bagnecie nie widać jakiś gródek wody.

Edytowane przez Button6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niewielkie ruchy tak, w końcu układ ma jakieś minimalne nadciśnienie.

Wychodzi na to że może być nagrzewnica przymulona. Można ją próbować wypłukać - zdjąć dolny przewód do niego dać jakiś inny z czystą wodą (może być DEMI) a górny do wiaderka. Powietrze pod ciśnieniem może uszkodzić nagrzewnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a można sprawdzić jakoś UPG? Postaram się jeszcze wyczyścić jakoś nagrzewnice może to pomoże. Bo nie chciał bym kupować odrazu nowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Na youtube widziałem jak gościu czyścił odkamieniaczem układ. Jak się boisz tak to kup sobie płyn do czyszczenia chłodnic. Zapodaj bo ewidentnie masz zapchaną. To że po przygazowaniu leci ciepło to znaczy że przepływ jest tak mały że dmuchawa zdąża wychlodzic ją przy obrotach niższych. A po zwiększeniu obrotów szybciej kreci się pompa więc szybciej płynie gorący płyn z silnika.

 

Edytowane przez Z18xerOwner

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z octem też czyści, nie gorzej niż nie jeden odkamieniacz, tylko trzeba dobrze płukać.


Witam a można sprawdzić jakoś UPG? Postaram się jeszcze wyczyścić jakoś nagrzewnice może to pomoże. Bo nie chciał bym kupować odrazu nowej.

Można sprawdzić obecność spalin w płynie chłodzącym. Sonda do zbiorniczka wyrównawczego i za chwilkę wydruk, albo wynik na wyświetlaczu.

Widziałem takie przyrządy u zwykłych mechaników.

A nagrzewnice spróbuj wypłukać - jak w 5 poście ci pisałem.

Opisu płukania nagrzewnicy jest mnóstwo na forum, chyba we wszystkich modelach były opisywane, możesz skorzystać z wyszukiwarki - http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności