Skocz do zawartości

Opel Astra - pogaduchy


Gość matpl

Rekomendowane odpowiedzi

mk5 na leonclub. Może trzeba potwierdzić link na mailu. Który silnik masz?

 

 

Mam linka, ale też nie mogę potwierdzić, napisac nie moge do administratora bo nie moge sie zalogować.

Kupiłem Leona 2004 Silnik 1.9 TDI 110KM, prawdopodobnie ASV . W nastepnym tygodniu przyjedzie.

Zdaje sobie ze stara gen diesla bedzie głosniejsza, miejmy nadzieje ze nie awaryjna, żona sie uparła na diesla-a z tymi nowszymi nie chciałem ryzykować.

W Niemczech to juz jeden z niewielu silników który nie miał DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, dlatego kupiłem, może trochę w ciemno-ale zaryzykowałem.Chyba do tej pory TDI jedzie na renomie tych starych poczciwym TDI

Leon dlatego że silniki były montowane do 2005r, a chciałem kupić najmłodszego, montowali tez w skodach-ale tamto auto mi sie nie podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z jazdy próbnej

 

Wycie zależne od prędkości pojazdu, na łukach nic się nie zmienia

ale...

Na zimnym silniku wycie zaczyna się od 45km/h -od trójki , po wciśnięciu sprzęgła coś wyje dalej....

Na rozgrzanym silniku wycie zaczyna się od 45km/h -od trójki , po wciśnięciu sprzęgła wycie ustaje....

 

Jednak to będzie chyba skrzynia.... :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielek.m94

Witam, zakupiłem 2 dni temu Opla Astrę II G Bertone w silniku 2.2 147km . Wszystko było wporządku na zimnym silniku... żadnych błędów , jednak gdy przejechałem nią 20-30km zapaliła się lampka check engine... po czym zatrzymałem się na światłach i włączyła sie kontrolka kontroli trakcji, po czym ruszam i samochód bardzo wolno się rozpędza - wolno strasznie idą obroty silnika , gdy wyłączę silnik i odczekam kilka sekund i znów odpalę to sam check engine się świeci a kontrola trakcji już nie i wtedy normalnie samochód przyśpiesza... . Wiecie może od czego tak się dzieje? Niby do wymiany jest silniczek krokowy... ale to raczej tłumaczy check engine a nie kontrole trakcji która moim zdaniem wrzuca silnik w tryb awaryjny . Ma ktoś może jakieś pomysły, rozwiązania ? . Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komputer za słaby i nie odczytuje wszystkiego ?

Spróbuj jeszcze odczytać samodzielnie błędy.

Są dwie metody.

wciskasz hamulec i sprzęgło, włączasz zapłon i liczysz mrugnięcia

druga metoda to na zworkę http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, zakupiłem 2 dni temu Opla Astrę II G Bertone w silniku 2.2 147km . Wszystko było wporządku na zimnym silniku... żadnych błędów , jednak gdy przejechałem nią 20-30km zapaliła się lampka check engine

 

auto kupiłeś z wadą

 

 

 

jakieś pomysły, rozwiązania ?

 

pomęczyć sprzedającego ,niech dokłada się do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności