Skocz do zawartości

Mruganie kontrolki po wymianie oleju


Gość Drakensang_bcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Drakensang_bcz

Witam.

 

Jak w temacie Corsa B 1.2 16V X12XE 1999 wymieniłem olej na CASTROL MAGNATEC 10W40 + filtr przejechałem ponad 400 km i zaczęła się zapalać a raczej mrugać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach. Lekkie dodanie gazu i kontrolka przestaje migać.

 

Czy ktoś ma wiedzę ile może kosztować ewentualna naprawa w zależności od przyczyny? Zakładam że czujnik i kabelek są ok bo ewidentnie na zimnym oleju ciśnienie pokazuje ok.

 

Może coś można samemu sprawdzić np. coś kontrolować itd. W mieście auto nie pali oleju w trasie wydaje się że już tak. Wycieków nigdzie nie zaobserwowałem. Auto ma niby przejechane 145000. Tak na słych wydaje mi się że może lekko za bardzo hałasuje silnik tzn. klekocze. No i dodatkowo mam hałasujący układ wydechowy ale nie sądzę aby dziura w wydechu miała wpływ na ciśnienie oleju...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczyść najpierw styki na wtyczce od czujnika.A jeżeli to nie pomoże to wymień czujnik.A jeżeli miałbyś dojście do manometru to zmierz jakie masz ciśnienie oleju.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

A dlaczego mam wymienić dobry czujnik? Nie przepuszcza oleju. I awaria pojawiła się po wymianie oleju. Czy miał kolega podobny przypadek?

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Olej półsyntetyczny.A jaki był wcześniej?....też połówka?.Zaobserwowałeś może wcześniej jakiś niebieskawy dymek z rury wydechowej ?.Banalne pytanie.Wlana odpowiednia ilość?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci żebyś najpierw sprawdził czy masz dobre ciśnienie.A jeżeli jest dobre to jednak czujnik do wymiany.Na zimnym olej jest gęstszy ,po rozgrzaniu rzednie.Może też być wadliwy filtr oleju bo zaworek w nim może przepuszczać.Olej wcześniej jaki był?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

No niestety mam tylko info od byłego właściciela że był właśnie taki jak wlałem castrol 10W40. Ten filtr można jakoś sprawdzić? No sprawdzenie ciśnienia 50zł więc lepiej w ciemno kupić czujnik :P Zastanawiam się czy nowy olej nie wypłukał silnika i po prostu wyszło szydło z worka.

Tak ilość wlana odpowiednio. Dymku niebieskiego nie było raczej biały lekko. Za pewne olej pali nie ma co się sprzeczać. Ale awaria po wymianie wyszła na jaw.

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr tez może być przyczyną.Tam jest wkład zakręcany korkiem.Kiedyś był podobny problem na tym forum.Powodem był nieodpowiedni wkład,który wewnątrz się skręcił przy zakręcaniu korka.Można sprawdzić filtr.Odkręć go.Jest na wierzchu.Nie powinno polecieć.Tam jest tak jakbyś do słoika filtr włożył.Jak odkręcisz to zobacz czy nie jest skręcony,pogięty i czy włożony odpowiednią stroną.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

Filtr tez może być przyczyną.Tam jest wkład zakręcany korkiem.Kiedyś był podobny problem na tym forum.Powodem był nieodpowiedni wkład,który wewnątrz się skręcił przy zakręcaniu korka

 

A i rozumiem że po rozgrzaniu wtedy może się kontrolka świecić? Ona tak zaczyna powoli coraz bardziej mrugać. Mogę sprawdzić ten filtr tzn. wykręcę go. Po odstaniu nie powinno być w tej obudowie filtra oleju za dużo prawda?

 

Chodziło ci o przypadek? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2255265.html

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Chodziło ci o przypadek? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2255265.html

Nie odwiedzam elektrody.Ale temat też dobrze naprowadza.

Jak napisałem wcześniej.Sprawdź ten filtr oleju.Zrobisz to jednym kluczem na parkingu bez żadnej gimnastyki w 2 minuty.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności