Skocz do zawartości

Kupno Opla Meriva/Signum/Vectra/Astra


Gość ediastra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pisze z pytaniem odnosnie zakupu kolejnego Opla w rodzinie budzet na samo auto bez instalacji LPG (jesli auto nie bedzie posiadało) to 14tys zł.

Na oku mamy modele tj Meriva,Signum,Vectra,Astra. Wiadomo ze najlepiej jak najmlodsze i w jak najlepszym stanie, lecz czy z takim budzetem jest sie co porywac na te modele Opla czy raczej kupic mozna grata do duzych inwestycji? Ktory z tych modeli i z jakim silnikiem szukac by był najlepszym wyborem? Prosze o rady gdyz chcialbym zaczac poszukiwania Opla :) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość marcinmotors

Witam,pisze z pytaniem odnosnie zakupu kolejnego Opla w rodzinie budzet na samo auto bez instalacji LPG (jesli auto nie bedzie posiadało) to 14tys zł.

Na oku mamy modele tj Meriva.... Prosze o rady gdyz chcialbym zaczac poszukiwania Opla : SMILE : pozdrawiam

 

Witaj

Miałem 2 x Astry f teraz mam Merivę a.

Co do parkowania to astrę w kombi było 10 x łatwiej zaparkować, w merivie ni przodu ni tyłu za sprawą mocno wyprofilowanej szyby nie widać. Dodatkową niedogodnością w manewrowaniu są szybki za słupkiem a (czasem całkiem spory wycinek krajobrazu w nich zanika) i szeroki słupek tylny + design samochodu który nie daje możliwości zobaczenia w bocznym lusterku jakiegoś krańcowego pkt auta. Spalanie merivy nie będzie niskie 1400 kg wagi (diesel bez elektryki klimy szyberdachów) robi swoje i u mnie ropniak 1,7 75 KM raz tylko zszedł w okolice 6,1 l/100 km. Samochód za sprawą krótkiej skrzyni (diesel 75 KM) idealny na polskie krajówki z max 90 km/h gdzie zużycie paliwa będzie oscylowało w granicach tych 6l. A teraz plusy :spoko: Masa auta, wysokość umiejscowienia pasażerów daje poczucie bezpieczeństwa. Myślę że nawet 210 cm kierowcę zmieści przedni fotel. Auto poza pewnymi mankamentami jak elektryczny silniczek wymagający nasmarowania, wycierające się przyciski pilota, u mnie pękająca blacha przy ogranicznikach drzwi bardzo przyjemne. Zawieszenie pozwala pewnie pokonywać zakręty. Fajne auto na średniej odległości wypady ale i 1500 km na raz idzie nim łyknąć. W mieście bez czujników parkowania może być trudno ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Meriva jest sztywna.Niby jedzie płynnie ale przy nierównościach twardo wybiera dziury.Ja żeby to trochę zniwelować letnie kupiłem 185x65x15.Jest trochę lepiej.Pozostałe ople o których myślisz pięknie płyną w porównaniu z Mery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi :) sprawa wyglada tak ze tata chyba skusi sie na szukanie opla meriva gdyz czesto wsiada i wysiada (paca na poczcie) z auta w godzinach pracy i chodzi tu o komfort i wygode w pracy. Co do silnika to patrzymy tylko na jednostki benzynowe (do ktorych dolozymy lpg) takze mile beda podpowiedzi ktore silniki najbardziej toleruja gaz, interesuje mnie tez czy silniki ECOTECa sa dobre?

 

Pytanie tez czy Opel Signum jest bardzo niski i czy ciezko sie z niego wysiada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego kręgosłupa tylko Mery.Silnik Z16XE. Ma hydrokorektory zaworów,więc regulacje odpadają..LPG Stag 4 plus leci już trzeci rok i bez problemów.Przy montażu LPG od razu wyłączyć programowo EGR i następny problem z głowy.

Jedyny szkopuł (w moim) to uwielbia olej.Ale już pomału coraz mniej.No i wspomaganie elektryczne.Niby dobre ale wolałbym na pompie

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.Fakt

No cóż jechać,oglądnąć,podjechać na diagnostykę i powodzenia.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności