Skocz do zawartości

Odbiór samochodu z salonu


Gość _metalik_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam wszystkich użytkowników.

 

Być może już wkrótce zostanę szczęśliwym posiadaczem nowego Opla Merivy. Jako że pierwszy raz będe odbierał nowy samochód bardzo proszę o porady na co zwrócić uwagę przy odbiorze. Niechciał bym żeby później okazało się że auto z jakiegoś powodu miało poważniejsze naprawy(kilka takich przypadków słyszałem - niestety żyjemy w takim kraju).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj starannie auto w świetle dziennym. Sprawdź ze specyfikacją czy wszystko się zgadza z wyposażenia. Punk po punkcie. Widziałeś je wcześniej z foliami na siedzeniach i podłodze? Jak nie to można (nie ma musu!) poprosić aby ktoś przyszedł z serwisu z miernikiem lakieru lub przyjdź z własnym. Można sprawdzić przód, tył i dach. Oczywiście wtedy jak masz wątpliwości... Masz czas do wyjechania z salonu. :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie sprawdziłbym lakier. Wielokroć zdarza się, że auto było uszkodzone (czy w transporcie, czy na placu) po czym dokonano naprawy. Niestety, gro dealerów nie informuje klienta o tym, że auto miało rysę czy coś i że zostało to naprawione, bo siłą rzeczy klient odmawia odbioru takiego samochodu. Aby tego typu auto było atrakcyjne dla klienta, to musiałoby być tańsze o ładnych kilka tysięcy - prawie każdy dealer woli ryzykować wydając poprawiane auto, bo a nuż się uda. Niestety wielokrotnie byłem świadkiem takich sytuacji - klientowi nic nie mówiono o poprawkach lakierniczych... Potem za kilka lat sprzedając je okazuje się, że tu malowane, tu szpachlowane, a właściciel dałby się pokroić, że w nic nie przywalił i auto jest bezwypadkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ... a łudziłem się że powiecie żebym się nie wygłupiał.

 

Dzięki za rady. Niestety lakier jest perłowy więc może być ciężko z oględzinami.

Autko teoretycznie było wyprodukowane w zeszłym tygodniu. Ile może trwać przetransportowanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva jest klepana u nas z tego co wiem - razem z Astrą i Zafirą w Gliwicach. Corsa w Hiszpanii, Mokka w Korei a Insignia Niemcy i Węgry.

Z Gliwic w każdy zakątek Polski da się zajechać w 10-12h więc transport też trwał zbyt długo nie będzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebys wiedzial wszystko to co sie dzieje w autoryzowanych stacjach

to bys nowego auta nie kupil ;)

wiec sie nie wyglupiaj

sprawdz jak wyzej i wyjazd

masz auto na gwarancji

a i takie potrafia sie zepsuc po wyjezdzie z placu

w razie W pozostaje odpowiedni program w TV ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności