Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1.9 dti 101KM POMOCY ŚWIEŻAK !


Gość Vivaro2002

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vivaro2002

Witam wszystkich użytkowników forum.

 

Jestem tu świeży od dzisiaj : SMILE : Dzisiaj kupiłem Blaszankę long Opla Vivaro 1.9dti 101KM.

 

Silnik chodzi równo ma moc nie kopci itd.jednak po przejechaniu 150km słyszę cykanie silnika na wolnych obrotach a jak dodam gaz to cyka jeszcze głośniej.

 

Co to może być miał ktoś może podobny objaw?

 

Wyczytałem na forum że nowszy silnik cdti miał takie objawy gdy padnięta była podkładka pod wtryskiwaczem może być to samo czy po prostu kupiłem samochód z zajeżdzonym silnikiem ? :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a możesz nagrac ten dźwięk i zamieścić na forum?? bedzie pewnie łatwiej określić co to jest to cykanie .. :), osobiście nie mam do posłuchania tego silnika .. więc jest mi trudno to przykleić .. do czegoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

Ok nagram dzisiaj i wrzucę filmik.

 

Dodam że na zimnym chodzi normalnie dziś wymieniłem olej i po wymianie przez chwilę chodził normalnie ale po chwili znowu zaczął cykać ;/


 

 

a możesz nagrac ten dźwięk i zamieścić na forum?? bedzie pewnie łatwiej określić co to jest to cykanie .. : SMILE :, osobiście nie mam do posłuchania tego silnika .. więc jest mi trudno to przykleić .. do czegoś.


Mam już filmik nagrany lecz nie wiem jak go tutaj wrzucić?


Wrzuciłem film na yt proszę posłuchajcie tego cykania :

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać .. wiem o co chodzi .. nie znając tego silnika sprawdziłbym najpierw .. jak pracuje silnik w innym podobnym aucie .. potem określiłbym skąd .. czy z góry silnika czy raczej z dołu .. ale po tym co słyszę, stawiałbym na regulatory luzu zaworowego .. jeżeli ten silnik je ma, lub na pracę wtryskiwaczy.

Nie wiem czy więcej nie dowiesz się na forum renault .. bo to jest silnik renault .. jeżeli nie wiesz.

Ja chyba w tym temacie niewiele Ci już pomogę .. :( .. ale będe obserwował temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

Ok dzięki we wtorek oddaje go do mechanika,dźwiek jak by u góry,dzisiaj na światłach obok mnie podjechał taki sam opelek i też tak cykał jak mój :/ napiszę tutaj jak się wyjaśni przyczyna,a czy to może być drogie w naprawie?

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

Niestety mechanik wymienił tylko rozrząd i pompę wody a nie ma czasu by zająć się lokalizacją usterki :-( muszę poszukać jakiegoś warsztatu jeśli macie jakiś namiar na dobry warsztat który to zdiagnozuje i usunie w zagłębiu dąbrowskim to będę wdzięczny,szkoda że nie ma podobnych tematów bo spotkałem już na drodze 4 ople diesle tak samo cykające więc problem wydawał mi się dosyć powszechny mam nadzieję że wkrótce uda mi się to naprawić to napiszę jakie były tego przyczyny.Pozdrawiam


Pojawił się nowy kłopot po wymianie rozrządu zaczeła mrugać kontrolka świec żarowych zgasiłem silnik i już nie da się go ponownie uruchomić ;/

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij mechanika i niech sprawdza co popsuł. Może czegoś nie podłączył, niech zabierze też interfejs aby sprawdzić jakie są błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

złożył rozrząd na nowo i problem zniknął pali już normalnie :) natomiast dalej mam kłopot z tym cykaniem silnika nie wiem czy to zawory czy jaki pieron? :)

Muszę za tydzień jechać autem 550km w jedną stronę i chyba będzie stało bo strach jechać :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Vivaro2002

Problem jest nadal już czterech mechaników odwiedziłem i każdy rozkłada ręce nikt nic nie wie ja stawiam na popychacze i tu moje pytanie do was jaki rodzaj popychaczy jest w Vivaro 1.9 101KM 2002 rok ? podobno są płytkowe i hydrauliczne nie wiem jaki tu jest rodzaj u mnie,jeśli bedą hydrauliczne to znajomy mi je wymieni a jak płytkowe to nie ma jakiegoś sprzętu by je wyciągnąć.

Proszę o informację.


Myślałem że forum jest po to żeby sobie pomagać jednak tutaj nikt nie odpisuje a gdy jak chciałem być pomocny i napisałem post dotyczący radia w Vivaro jakie modele pasują do rocznika 2002 i opisałem wszystko czytelnie by komuś się przydało to Admin skasował posta twierdząc że takie tematy już były a nie były takie same tylko podobne dotyczące innych modelów opli do tego linki które ktoś wrzucił by pokazać radio już dawno były nie aktywne.

Cóż pozostaje mi szukać odpowiedzi gdzie indziej i już jestem blisko ale nie podzielę się informacją co było usterką w moim aucie skoro nikomu tu na tym nie zależy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pisalem ze sa chydraulichne i z plytkami, mysle ze jest ze 40 rozmiarow plytek i kazda kupuje sie oddzielnie ale aso ma mozliwosc dopasowania i wlozenia wlasciwej, teoretycznie mechanik moze dopasowac taka plytke szczelinomierzem ale w praktyce to nie wypala

Co do cykania to niesadze by byl to rozrzad

Co do radia nie znam Twojego przypadku ale jaki problem wsadzic do vivaro inne radio skoro kostki sa w standardzie iso i nie trzeba nic kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności