Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1.9 dti 101KM POMOCY ŚWIEŻAK !


Gość Vivaro2002

Rekomendowane odpowiedzi

przynajmniej wiesz z czym walczysz, czasem zbyt lekko dokrecony korbowod spowoduje obrocenie. w tym silniku bez watpienia trzeba uzyc dynamometra bo panewki musza sie zablokowac na zasadzie docisniencia do scianek korbowodu wiec stopy nie mozna dokrecic zbyt mocno ani zbyt slabo

bycmoze pomoze dopiero nowy korbowod

sprawdz tez smarowanie jak Ola podpowiada ale chyba byloby widoczne zapchanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Vivaro2002

przynajmniej wiesz z czym walczysz, czasem zbyt lekko dokrecony korbowod spowoduje obrocenie. w tym silniku bez watpienia trzeba uzyc dynamometra bo panewki musza sie zablokowac na zasadzie docisniencia do scianek korbowodu wiec stopy nie mozna dokrecic zbyt mocno ani zbyt slabo

bycmoze pomoze dopiero nowy korbowod

sprawdz tez smarowanie jak Ola podpowiada ale chyba byloby widoczne zapchanie

Nie obyło się jednak bez wymiany korbowodu jutro ma być już wszystko poskładane mam nadzieję że żadnych stuków już nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

dobrze ze wal zostal, juz nie chcialem krakac ale bardzo czesto wal tez dostaje i trzeba wymienic

Źle napisałem chodziło o wał przy okazji wyszło że poprzedni mechanik źle założył miesiąc temu rozrząd dlatego wtedy zaraz po wymianie miałem problemy z odpalaniem i pisałem o tym w tym wątku,niby poprawili wtedy ale teraz okazało się że coś źle zrobili z tym rozrządem i uszkodziło zawór :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f9q kola rozrzadu sa sztywne i mozna jedynie machnac sie o zab a wtedy na 80% zerwie klin na walku rozrzadu i srednio ogarnienty tego nie zauwazy i moze dojsc do tragedii, korbowod tez bym zmienil dla peewnosci bo w sumie to on blokuje panewki przed obroceniem a jesli juz raz pozwolil to pozwoli ponownie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

W f9q kola rozrzadu sa sztywne i mozna jedynie machnac sie o zab a wtedy na 80% zerwie klin na walku rozrzadu i srednio ogarnienty tego nie zauwazy i moze dojsc do tragedii, korbowod tez bym zmienil dla peewnosci bo w sumie to on blokuje panewki przed obroceniem a jesli juz raz pozwolil to pozwoli ponownie

Już poskładany chodzi jak nowy cichutko pół silnika chyba wymienili :-D tylko wydaje mi się jakby trochę dłużej trzeba go kręcić rozrusznikiem żeby zapalił wcześniej palił na dotyk zmienili dwa wtryski bo się zepsuły podczas wyciągania i swiece żarowe nie wiem chyba już tak zostanie oby teraz jeździł bez problemów,dzięki za wszystkie wskazówki.Pozdrawiam

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności