Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1.9 dti 101KM POMOCY ŚWIEŻAK !


Gość Vivaro2002

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vivaro2002

Ok dzięki za pomoc pojadę do serwisu opla tylko z nimi nigdy nic nie wiadomo nie zapytają tylko wymienią wszystko jak leci i zawołają 5000zł ale popytam a co do radia to chodziło mi o te oryginalne oplowskie które bedą pasowały do vivaro i wyświetlacza ale ok zamontowałem radio rcd 2005 teraz szukam do niego wyświetlacza wraz z daszkiem jeśli ktoś ma chętnie kupię.

Mam jeszcze jedno pytanko z których opli podejdzie mi kierownica bez kombinacji ? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

napisalem jak wyglada wymiana blaszek ale nie napisalem ze to luz na zaworach, moim zdaniem to zbyt szybkie cykanie jak na czestotliwosc walka rozrzadu ktory powinien stuknac 420-450x/min

kiedy skladalem swojego 1.9 to luzy mierzylem szczelinomierzem ale cykania nie mialem

na start zrzuc pasek alternatora i sprawdz czy stukanie zmienia sie pod obciazeniem tzn trzymajac hamulec powoli puszczasz sprzeglo na 1 biegu, pozniej zajrzal bym do korbowodow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

napisalem jak wyglada wymiana blaszek ale nie napisalem ze to luz na zaworach, moim zdaniem to zbyt szybkie cykanie jak na czestotliwosc walka rozrzadu ktory powinien stuknac 420-450x/min

kiedy skladalem swojego 1.9 to luzy mierzylem szczelinomierzem ale cykania nie mialem

na start zrzuc pasek alternatora i sprawdz czy stukanie zmienia sie pod obciazeniem tzn trzymajac hamulec powoli puszczasz sprzeglo na 1 biegu, pozniej zajrzal bym do korbowodow

 

Ok dzięki za wskazówki właśnie nie wiadomo co to może być jest wiele teorii i to mnię trochę dziwi myślałem że to częsta objawa bo jednego dnia spotkałem 3 ople tak cykające vivaro corsę c i astrę b wszystkie diesle i cykały indentycznie.

Może wybrać się do kogoś kto ma stetoskop i przysłucha się skąd dochodzić może dźwięk ?

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju odkrec pokrywe zaworow i zmierz luzy, jutro wrzuce rozmiary ale pewnie w granicach 0.3 mm a pokrywa jest tylko na 3 srubach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

Po zdjęciu pokrywy okazuje się że wszystko jest wporządku,podobno jest to sworzeń wału pozostaje mi szukać gdzieś chyba słupka silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema czegos takiego, wydaje mi sie ze miales na mysli sworzen tloka, jesli dostalby lozu to na panewce ktora powinna byc wymienna tylko sporo roboty

napewno panewki na wale sa ok? francuzi se wymyslili ze to bedzie hulac bez zamkow i czasem bywa ze sie obroci a pozniej sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vivaro2002

niema czegos takiego, wydaje mi sie ze miales na mysli sworzen tloka, jesli dostalby lozu to na panewce ktora powinna byc wymienna tylko sporo roboty

napewno panewki na wale sa ok? francuzi se wymyslili ze to bedzie hulac bez zamkow i czasem bywa ze sie obroci a pozniej sie dzieje

 

Nie mam pojęcia co do panewek na wale raczej nie sprawdzał jak to można sprawdzić?

Edytowane przez Vivaro2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności