Skocz do zawartości

Uszczelka pokrywy zaworów corsa 1.2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.ostatnio zauawzylem ze poci mi sie uszczelka pod pokrywa zaworow.i tutaj pojawia sie moje pytanie-ile w przyblizeniu kosztuje sama uszczelka i czy samemu moge ja wymienic?(chodzi mi o to,czy jest potrzeba stosowania klucza dynamometrycznego czy wystarczy zwykly i z jaka sila dokrecac sruby)

z gory dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość tomekiewa

jeżeli chodzi o wymianę uszczelki pod deklem zaworów, to bez problemu sobie poradzisz, nie potrzeba dynamometru, tylko pamiętaj co by nie za mocno dokręcać gdyż efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Co do uszczelek to opinie są różne jedni wolą gumowe inni korkowe. miłej pracy :)

uszczelkę kupisz za grosze 10-20 pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak wlasnie chodziło mi o ta uszczelke.dzieki za pomoc :)

A ktora uszczelke lepiej-korkowa czy gumowa?jaka jest zakladana fabrycznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wymieniłem na uszczelkę korkową. Kosztowała nie całe 5 zł. Do tej pory, czyli jakieś pół roku nic się nie poci ani nie cieknie. Przy wymianie uszczelki warto oczyścić pokrywę zaworową i miejsce jej montażu z zabrudzeń itp. Pokrywę dokręcasz od środka zaczynając na zewnątrz. Dokręcasz ręcznie z wyczuciem i w miarę równo wszystkie. Tu jest jak dokręcać śruby pokrywy zaworowej http://rchaber.republika.pl/

Wymianę tej uszczelki możesz przeprowadzić przy okazji wymiany oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Nie chciałem nowego tematu pisać, więc zacząłem tutaj. Też muszę wymienić tę uszczelkę bo mi się poci trochę chociaż nie jakoś strasznie. Uszczelkę mam juz kupioną i miałem zabrać się za to sam. Byłby to mój pierwszy raz przy wymianie tej uszczelki(staram się z tym co mogę sam teoretycznie wymienieć nie leciec do magików-mechaników). Z tego co czytałem nie wydaje się to jakoś strasznie trudne. Niestety brak u mnie na stanie klucza dynamometrycznego i nikt w około też nie ma. No i mam awers do tego czy nie dokręcę za mocno albo z słabo. Poradźcie czy wymieniać samemu? Albo ile mniej więcej biorą za taką wymienę w warsztacie? Bo jak nie jakoś znacząco to może się przejadę i sobie podpatrzę na przyszłość. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde-kurde,

a czego tu się bać, rozbierzesz, w razie potrzeby oczyścisz miejsca jej styku i skręcisz z nową uszczelką

Pokrywa nie jest przykręcana dużym momentem

Najpierw przykręcisz delikatnie i równomiernie wszystkie śruby,

potem jeśli masz obawę przeciągnięcia - załóż nasadkę na większy śrubokręt i po-dokręcaj - a z czasem (o ile to będzie konieczne) dociągniesz. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności