Skocz do zawartości

Corsa C do 8 tys. Pomoc w ocenie


Gość Rafal1757

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zdecydowany na kuno Corsy C, w benzynie do 8 tys zł.

Jestem z warszawy, szukam samochodu z okolicy. Na allegro znalazłem takie oto 3 ogłoszenia:

http://otomoto.pl/oferta/opel-corsa-ID6y9MM7.html#b58f78c60f

http://allegro.pl/show_item.php?item=5619696203#b58f78c60f

http://otomoto.pl/oferta/opel-corsa-opel-corsa-1-2-benzyna-alu-klima-elektryka-stan-idealny-ID6y9kOz.html#dea4ecea9c

 

Proszę o radę, co wydaje się najbardziej warte uwagi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym najpierw sprawdził to ostatnie autko.Jechać z kimś kto się zna na jakąś stację diagnostyczną i porządnie przetrzepać tą corsę.Sprawdzić autentyczność tego przebiegu... Jeśli wszystko rzeczywiście jest zgodne z tym co jest napisane na aukcji a przynajmniej prawie wszystko to brałbym.Tylko ten dywanik dość zniszczony jak na 65k przebiegu,ale może ktoś włożył jakiś stary...

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do wyboru Peugeota 206, nie wiem czy na forum opla ktoś będzie się orientować i czy ktoś będzie przekonywał mnie do czegoś innego niż Opel.. :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam jeszcze do wyboru Peugeota 206, nie wiem czy na forum opla ktoś będzie się orientować

Tylna belka. Regularnie będziesz ją regenerował za każdym razem zostawiając ponad tysiaka. Drogi mamy jakie mamy.

Francuskie, to są dobre wina i dziwki, a nie samochody... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A w corsach na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie ? Zastanawiam się nad benzyna 1.0 lub 1.2

 

Czy między elementami karoserii są równe odstępy.Dla mnie jeśli auto było bite,ale nie jakoś mocno i jest to zawodowo naprawione to nie powód do dyskwalifikacji ;) Koniecznie obejrzyj auto od spodu i koniecznie prześwietl je na jakiejś stacji kontroli.Podobno są sposoby by przez jakiś specjalistyczny sprzęt sprawdzić,czy licznik był cofany.Im dłuższe oględziny auta tym lepiej.

 

"na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie" by oglądać i sprawdzać auto na chłodno,nie napalać się i nie dać tego poznać sprzedającemu.Inna sprawa,że odradzam wszelkie komisy samochodowe.

 

Bierz większy silnik.Im większy silnik w aucie tym będzie mniej zmęczony.Oczywiście przy normalnej eksploatacji.Spali nie wiele więcej,a chętniej będzie współpracował.Ja mam drugie auto swifta 98r 1.3 68KM i przy masie 800kg było za mało mocy.Ja k bym miał kupić corsę tobym szukał takiej z silnikiem 1.4 90KM spalanie ciut większe od 1.2 a te kilkanaście kucyków docenisz jadąc pod górę,bądź z kompletem pasażerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w corsach na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie ? Zastanawiam się nad benzyna 1.0 lub 1.2

|Rozgrzej silnik porządnie, jak łańcuch rozrządu będzie rozciągnięty będzie pracował jak diesel. A to nie jest tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności