Skocz do zawartości

Corsa C do 8 tys. Pomoc w ocenie


Gość Rafal1757

Rekomendowane odpowiedzi

A więc najlepiej silnik 1.2 lub 1.4. Czy przebieg da się w jakiś wiarygodny sposób sprawdzić ? Czy jest tu ktoś z warszawy lub okolic, kto mógłby polecić jakis serwis dokonujący sprawdzania samochodu pod kątem kupna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Arkos jezeli jest w bazie,a czesto nie ma,aczkolwiek jezeli istnieje to chyba najbardziej wiarygodne info o przebiegu.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z niektórymi wypowiedziami na temat Corsy C. Zgadzam się natomiast że silnik 1.0 jest zdecydowanie za słaby do miasta. Odczujesz braki w dużym mieście na światłach kiedy będzie trzeba szybciej ruszyć. Natomiast do normalnej jazdy do 80-90km/h w zupełności wystarcza. Między 1.0 a 1.2 różnica jest niewielka.

 

Absolutnie nie zgadzam sie z tym co napisał moderator bad. Po żadnym z ogłoszeń które przesłałeś nie jesteś w stanie stwierdzić że było jednoznacznie po kolizji. Widać że są to auta już dość zmęczone i napewno staly pod chmurką bo plastiki w fatalnym stanie (mocno wymęczone słońcem). To czy któryś z samochodów przeszedł drogową kolizję jesteś w stanie sprawdzic tylko na podnośniku i pod maską po śrubach (jak odkręcane, malowane i w jakikolwiek inny sposób podejrzanie wyglądają - prawdopodobnie po kolizji). Sprawdź miernikiem grubość lakieru. Niebieska raczej maiła zminiany tylny zderzak bo widać że mocno różni się odcieniem plastiku. Jeśli jesteś nią zainteresowany to sprawdź czy belka jest cała i nie ruszana bo może komuś poprostu pękł zderzak i wymienił. Oczywiście klapa tylna też do sprawdzenia.

 

Co do weryfikacji przebiegu to po tych zdjęciach ciężko go w jakikolwiek sposób ocenić natomiast jedno jest pewne - Jeśli w środku są jakiekolwiek przetarcia, ślady zużycia to na 99% samochód ma dobrze ponad 140 tyś. km. Jeśli miałbym coś obstawiać bo stwierdzić z pewnością na odległość się nie da to ta niebieska Corsa jest przekręcona lekko 100 tyś.

Ja mam Corsę z 2001 roku z przebiegiem 93 tyś. i nie ma jeszcze żadnych śladów zużycia - mówię tutaj o wszystkim (kierownica, skrzynia biegów, podłokietnik w drzwiach itd.). Zwróć sobie na to uwagę przy zakupie - powinien byc to delikatny wyznacznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań siać jakąś handlową propagandę. Mam Corsę i robiłem kilka razy przód. Dokładnie wiem jak wyglądać powinno spasowanie fabryczne elementów a jak wygląda po kolizji.

Akurat CC jest takim modelem, że bity przód nawet na zdjęciach można rozpoznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do weryfikacji przebiegu to po tych zdjęciach ciężko go w jakikolwiek sposób ocenić natomiast jedno jest pewne - Jeśli w środku są jakiekolwiek przetarcia, ślady zużycia to na 99% samochód ma dobrze ponad 140 tyś. km. Jeśli miałbym coś obstawiać bo stwierdzić z pewnością na odległość się nie da to ta niebieska Corsa jest przekręcona lekko 100 tyś. Ja mam Corsę z 2001 roku z przebiegiem 93 tyś. i nie ma jeszcze żadnych śladów zużycia - mówię tutaj o wszystkim (kierownica, skrzynia biegów, podłokietnik w drzwiach itd.). Zwróć sobie na to uwagę przy zakupie - powinien byc to delikatny wyznacznik.

Szanowny znawco.

Pokażę Ci firmową Corsę C mojego kolegi. Auto ma 260.000 i zero zużycia w środku. Jak rusza, to zatrzymuje się po ok. 400-500km za jednym zamachem.

Jestem w stanie też wskazać Corsę, które codziennie pokonuje odcinki po kilka km i pomimo niespełna 100.000 przebiegu, fotel kierowcy praktycznie nie istnieje.

Tak więc ani nie powinno się uogólniać ani też podważać faktów, z którymi raczej nie powinno się dyskutować, skoro widać pewne rzeczy już na zdjęciach. W rzeczywistości będzie to strucel na kołach, jak już fotki obnażają pewne mankamenty.

 

 

 

Między 1.0 a 1.2 różnica jest niewielka.

Taaaaaaaaa. Oczywiście. Pewnie masz rację. Szczególnie, jak w 1.0 włączy się klimę i jedzie pod górkę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności