Skocz do zawartości

1.9 cdti szarpanie oraz brak możliwości jazdy


Gość Shadowzap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakiegoś czasu przy ruszaniu autem na niskich obrotach były silne wibracje. ( ale tylko na niskich obrotach i szczególnie na 1 biegu) jechałem na drodze ekspresowej i nagle w aucie zaczęło wyć jakby łożysko się rozwaliło to zjechałem od razu na bok i po zatrzymaniu samochód zaczął normalnie chodzić. Gdy ruszyłem za 2 razem to wyło bardzo mocno oraz zaczęło szarpać oraz obroty falowały w aucie. OD razu się zatrzymałem i zakończyłem jazde. Czy to może być coś ze skrzynią biegów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szarpanie przy ruszaniu może być wina poduszki lub sprzęgła .Jak na postoju stoisz i dasz gazu to też wyje czy tylko jak jedziesz. i wyje jak na biegu jedziesz czy też jak na luz dasz .To jest wycie czy szum czy świst.Przyczyn może być dużo łożysko w kole turbo sprzęgło,W skrzyni jak normalnie chodziła to łożysko się tak odrazu nie rozsypie jak jest olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz skrzynię? Jeżeli jest to M32 szykuj się na łozyska.

Czytałem w innym temacie, ze chipowałeś auto, maksymalny moment obrotowy dla tej przekładni to 320-350Nm, wszystko powyżej zmieli ją :-(

Dla skrzyni F40 jest to 400-420Nm.

Edytowane przez GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegi wchodzą bez problemu. Samochód na luzie również chodzi bez zarzutu. Problem pojawia się przy ruszaniu bo szarpie oraz coś skrzeczy. Jak odpaliłem samochód i przejechałem się kawałek na 1 biegu i wstecznym mechanik powiedział że dwumasa i sprzęgło. Zamówiłem dzisiaj i będzie na poniedziałek... Ale martwię się że to coś ze skrzynią... ( ogólnie miałem takie objawy że przy dodawaniu lekko gazu samochodem trzęsło i przy ruszaniu. Oraz przy gaszeniu był taki dość mocny huk) ale myślałem że to coś z wydechem i na poniedziałek byłem umówiony z mechanikiem... Te objawy były przed chipem... Skrzynia manualna. Mam nadzieje że sprawa nie będzie aż tak poważna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkoduj win i sprawdź jaka skrzynia, jeżeli to F40 to możesz spać spokojnie :)

Walenie przy gaszeniu to faktycznie dwumasa. Moja padała przez rok, i padła zaraz po podniesieniu mocy, lekko nie miała....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, w moim przypadku rozsypały się łożyska 6 biegu a co za tym idzie pękła obudowa... KOszt regeneracji był masakryczny więc kupiłem używaną. Przy okazji sprzęgło i dwumas oraz sprzęgiełko hydrauliczne były już na wykończeniu więc wymieniłem od razu to. Mechanik od skrzyń mówił że te skrzynie się sypią przy przebiegu 150tyś i były przypadki co przy 100 tyś robił. No i dowiedziałem się że na te skrzynie M32 jest duży popyt. Gdybym zareagował wcześniej ze skrzynią to by nie było takich kosztów. Ale skąd mogłem wiedzieć że taki dziwny szum podczas 6 biegu to łożyska w skrzyni. Za błędy trzeba płacić. Cóż, auto kupiłem z 200tyś przebiegiem i zrobiłem nim lekko ponad 50 tyś przebiegu w ciągu roku. To musiało coś nawalić. Tylko żeby skrzynia padała? sprzęgło i dwumas to rozumiem bo się to zużywa przy takich przebiegach... Jeszcze mam pytanie. Czy oryginalne sprzęgło montowali marki LUK? bo przy wymianie takie siedziało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy jakim przebiegu wymieniałeś? pewnie u mnie siedział oryginał. Ale po wymienie wszystkiego oraz tuleji wachacza autro chodzi jak nowe ;) W dodatku jeźdżę dynamicznie w trasie od 120-180 i autko prowadzi się bardzo pewnie ;) Jeszcze mam mały problem bo od czasu do czasu gdy nawiewy pracują na 3-4 poziomie od klimatyzacji to głośno chodzą tak jakby o coś ocierały. Dźwięk wydobywa się ze środka deski rozdzielczej tuż przy szybie.


Na wiosnę planuje założyć nowe felgi 18stki. Jeździła w niemczech na takich felgach. Ale na taksówkę mi szkoda ;) a planuje zmienić branźę na transport ciężarowy i w przyszłym roku już autko będzie mi służyło tylko i wyłącznie prywanie ;)

post-45939-0-04539500-1443788351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności