Skocz do zawartości

Zafira b 1.9 cdti 120KM 2007r.Katalizator ogromna temperatura-dym w kabinie


Gość micek71

Rekomendowane odpowiedzi

Fachowiec sprawdzał wzrokowo przed zamontowaniem po zamontowaniu kompem i były OK

przepraszam Cię .. ale czytam coś takiego, to śmiech mnie bierze .. sprawdził wzrokowo i na komputerze .. to tak jakbyś Ty popatrzył na mnie i powiedział, że jestem zdrowy .. bo co wyglądam normalnie ..

Gdyby mi się prawie auto spaliło .. to pierwsze co bym dał do sprawdzenia to wtryskiwacze .. sprawdził szczelność i dawkowanie .. tym bardziej, że to Bosch jest dość dobrze diagnozowany i jest możliwość jego naprawy.

Sprawdziłbym jeszcze resztę układu wydechowego .. czy jest drożny .. a po trzecie .. trzeba sprawdzić to co sam napisałeś .. czy czasami komputer nie próbuje cały czas wypalać DPFu .. i nie dawkuje tak mocno.

Co jeszcze .. sprawdziłbym czy olej nie spala się w cylindrach .. lub turbina nie puszcza oleju na wydech .. gdy silnik jest nagrzany .. dlatego olej gotuje się w wydechu i robi aż tak wielką temperaturę.

Trzeba sprawdzić temperatury jakie masz w przed katalizatorem i za katalizatorem .. bez podłączenia kompa i porządnej analizy nic Ci tu nikt na odległość nie pomoże .. no chyba, że miał taki sam przypadek .. co nie oznacza, że rozwiązania będą takie same.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króliczku pisałem że korekta wtrysków ok. Tu nie ma czujników różnicowych przy DPFie tylko czujnik temperatury. Ja mam taką zasadę że jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia to milczę.Nie z działającą klimą bo moja działa i nie ma to absolutnie żadnego wpływu na spalanie jeśli jest wyłączona Einsteinie.Nie jestem debilem by sprawdzać minimalne zużycie paliwa i przy tej okazji włączyć wszystkie el.urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma czujnika różnicy ciśnienie to musi być czujnik ciśnienia DPF. A czujniki temperatury są dwa,jeden zaraz za turbiną drugi w DPFie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie warto nawet zagłębiac się w Twój problem .. bo wiesz lepiej .. wiec po co się pytasz jak wszystko wiesz .. ty myslisz, ze jak korekty sa ok .. to wszystko jest w porządku .. a korekty działają tylko do jakich obrotów?? a jeździsz na jakich obrotach??

 

 

Nie z działającą klimą bo moja działa i nie ma to absolutnie żadnego wpływu na spalanie jeśli jest wyłączona Einsteinie
chyba tylko na Twoim aucie :) w normalnych autach jest róznica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ten silnik ma pokazywać 0.7-0.9 spalania na wolnych obrotach

 

2. Moja rada jest tylko jedna. Jeśli nie ma żadnych błędów w układzie dpf , tzn nie ma błedów od czujnika ciśnień oraz temperatury dpf, to wgrać nowy program w ASO.

 

Ja też miałem podobne jaja jak mi siadł nagle aku podczas kręcenia rozrusznikiem (urwała się cela). Także ECU nagle zostal odcięty od prądu i coś mu sie poprzestawiało i zaczał uruchamiać wypalania mimo, że zostało wyprogramowany. Miałem kupę dymu i wstyd jak cholera. Nowy program załatwił problemy od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tym softem .. to może się udać .. elektronike wiele razy udawało się ujarzmić za pomoca nowego (na nowow wgranego) softu. Oczywiście pod warunkiem, że winna jest eletronika .. a nie mechanika (czyli wtryskiwacz, lub jakis czujnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności