Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem że pedał hamulca wpada prawie do połowy. Raz całą drogę jest sztywny a wręcz idealny a innym razem jest miękki że prawie do połowy wpada mimo że autem jeżdżę sam bez obciążenia zbytniego. Wycieku płynu nie zauważyłem bo w zbiorniku jest taki sam. A szczęki i klocki są ok bo niedawno były wymieniane. Czy to może być przyczyną zapowietrzenia układx czy moze cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktos mógłby mi udzielić jakiejś podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto wymieniał szczęki i klocki?

czy były czyszczone zaciski i cylinderki?

Oglądnij serwo.

Jeżeli wszystko jest ok. to wygląda na to że przepuszcza pompa, ale najpierw bym odpowietrzył cały układ hamulcowy.

Odpowietrzyć należy według tego jaki masz układ hamulcowy - z ABS, albo bez ABS - jest opis na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były wymienione tarcze klocki szczęki bębny. I bylo ok przez pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowietrzyć należy według tego jaki masz układ hamulcowy - z ABS, albo bez ABS - jest opis na Forum.
a jest różnica?? ja zawsze odpowietrzałem tak samo i nie zdarzyło mi się aby nie działało poprawnie .. ale zawsze może się czegos nauczę??

ja zakładam, że to problem z pompą .. lata temu miałem podobny przypadek jeszcze w maluchu .. raz łapał a raz nie i zapadał się w podłogę .. wymiana pompy pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zostaje pompa, regeneracja albo wymiana na nową.

a jest różnica?? ja zawsze odpowietrzałem tak samo i nie zdarzyło mi się aby nie działało poprawnie .. ale zawsze może się czegos nauczę??

Czasami przy ABS - zwykłe odpowietrzanie nie jest skuteczne, pedał jest miękki a hamulce słabe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami przy ABS - zwykłe odpowietrzanie nie jest skuteczne, pedał jest miękki a hamulce słabe.
a co się wtedy robi .. jak sie inaczej odpowietrza??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak słyszałem o tej wersji, że od najbliżeszego koła .. nie musiałem stosować .. więc nie bede polemizował .. skoro zakładam, że tak pisze w manualach (bo zakładam, że Arkos z tamtad zaciągnął wiedzę .. wiec przyjmuje za dobrą radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie z manualu ale z praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi